Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal&Bağcan, Ergenekon şov

02.08.2009 19:26
Bombalar, suikast planları, krokiler, yeraltında çıkan silahlar... Hiçbirisi Deniz Baykal'ı ikna edemedi. Şimdi de Selda Bağcan'la aynı telden çaldı.
CHP Genel Başkanı Baykal, Antalya'da, Konyaaltı Belediyesince düzenlenen Feslikan Yaylası Şenliklerine katıldı.

Şenliğin açılışında konuşan Baykal, Tatil denilince ''deniz kenarında, güneşin altında yatma anlayışı devrinin'' geçtiğini dile getiren Baykal, ''İnsan tabiatı, insan sağlığı bakımından tatilin, eğlencenin tabiatla kucak kucağa, ailece, diğer insanlarla birlikte yaylalarda en güzel bir şekilde değerlendirilebileceğini ve gelecekte yaylaların daha da değer kazanacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Feslikan Yaylası Şenlikleri kapsamında yağlı güreşlerin yapılacağını aktaran Baykal, Antalya'nın yağlı güreşlerde de atılım gerçekleştirdiğini ve bu yıl Kırkpınar'da altın kemeri Antalyalı bir sporcunun kazandığını hatırlattı.

''KORKMASALAR SİZİ DE İÇERİ ALACAKLAR''

Baykal'ın konuşmasının ardından sanatçı Selda Bağcan'ın konserini izledi. Selda Bağcan, konser sırasında Ergenekon soruşturmasına ilişkin eleştirel görüşlerini dile getirdi. Gazetecilere, ''Hadi Ergenekon için konuşuyorum yazın bakalım. İçeride suçsuz insanlar da yatıyor yazık değil mi?'' diyen Bağcan, ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a dönerek, ''Sayın Genel Başkanım, içeri alırlarsa beni kurtarırsınız değil mi? Korkmasalar sizi de içeri alacaklar ama korkuyorlar'' diye espri yaptı.

Bu sözlere gülerek karşılık veren Baykal, konserin ardından Selda Bağcan'a plaket verdi.

Baykal, Selda Bağcan'ın sadece sesiyle, şarkılarıyla değil, hayat çizgisi ve siyasi duruşuyla da önemli bir sanatçı olduğunu söyledi. Selda Bağcan da, Baykal'a, ''Deniz Baykal olmasaydı Türkiye farklı mecralara kayabilirdi. Ben de huzurlarınızda onun siyasi duruşuna ve siyasi çizgisine teşekkür ediyorum sağ olun sayın genel başkanım'' sözleriyle teşekkür etti.
Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri