Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ı 'aydınlatan' dinleme raporu

02 Haziran 2008 / 12:14
Fiyaskoyla sonuçlanan dinleme skandalı ile ilgili yeni iddialarda bulunan Deniz Baykal'ın Fatih Çekirge'ye verdiği bilgiler, Perinçek'in Aydınlık Dergisi'nden alıntı çıktı! İşte ayrtıntılar
Deniz Baykal dinlemeyle ilgili yeni iddialarda bulundu. İddiaların kaynağı ise çeteci bir derginin 2 yıl öncesi sayısı..Bugün Fatih Çekirge'yi okuyanlar, "dinlemenin başında Fethullahçı Polis" başlığını görecekler.. Peki bu ne anlama geliyor?

Deniz Baykal dinleme tartışmalarıyla ilgili iddialarda bulundu.. İddiaların kaynağı ise çeteci bir derginin 2 yıl öncesi sayısı.. Artı Haber'den kaçmaz.. Bugün Hürriyet Gazetesi'nde Fatih Çekirge'yi okuyanlar, “dinlemenin başında Fethullahçı Polis” başlığını görecekler..

www.artihaber.com sitesinde yeralan özel habere göre, gazeteci Fatih Çekirge, bu haberi kendi yazmamış.. Kaynağı Sayın Baykal...

Şöyle yazılmış haber; “Dinleme tartışmalarının doruğa çıktığı bir dönemde Deniz Baykal'ın önüne çok önemli bir rapor gidiyor.

Rapor şu: Başbakan'ın tayin ettiği Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 35 kişilik kadrosu dikkat çekmektedir.

- Bu kadronun en önemli yeri olan Teknik Daire'nin başına (bütün dinlemelerin yapıldığı bölüm) Basri Aktepe isimli kişi getirilmiştir.

- Aktepe, 1999 yılında Emniyet'in hazırladığı ve DGM'ye sunduğu "Fethullahçı polisler" raporunun, ilgili listesindeki 15'inci sırada yer alan polis şefidir.

Emniyetin raporuna göre şu anda bütün dinlemelerin yapıldığı teknik dairenin başına, "Fethullahçı olduğu ileri sürülen" bir kişi getirilmiş”

Şimdi gelin Temmuz 2006 tarihli Aydınlık Dergisi'ne bir bakalım..

Evlerinde ya da ofislerinde dergi arşivi tutanların huyudur, Zaman zaman boş kaldıklarında dönüp dönüp okurlar eski sayıları.. Hatta onlar için derginin güncel olmasının bile önemi yoktur.. Zira dergi haberciliği zaten öyle bir şeydir..

Arşiv niteliği taşır..

Derginin iki yıl evvel çıkan sayısında gündem, emekliliğini isteyen Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Reha Taşkesen'in, “Ordu'yu dinletenler var, bunlar ortaya çıkarılmalı” sözü..

Buradan hareketle Aydınlık Dergisi, bir çıkarım yapıyor ve aynen şöyle yazıyor; “Emniyet ve Jandarma'nın yasal dinleme faaliyeti TİB bünyesinde oluşturulan teknik birimin kontrolü altında yürütülecek. TİB'in Başkanlığı'na Tayyip Erdoğan tarafından Savcı Fethi Şimşek getirildi. TİB'in 35 kişilik kadrosu da belirlendi. Bu kadroda Teknik Daire Başkanı Basri Aktepe'nin adı dikkat çekiyor. Basri Aktepe'nin adı, 1999 yılında Emniyet'in hazırlayıp DGM'ye sunduğu “Fethullahçı polisler” listesinin 15. sırasında bulunuyor.”

Tüm siyasetini günlük gazetelerin kupürleri üzerine kuran Deniz Baykal, anlaşılıyor ki bu defa, günlük gazeteleri de geçti ve 2 yıl önceki dergilere kadar gitti..

Bir not daha, o derginin sahibi, Ergenekon Terör Örgütü yapılanmasıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla içeri alındı..Ve halen daha içeride..

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri