Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ı Camide Kızdıran Soru

08 Aralık 2008 / 15:40
Kurban bayram namazını memleketinde kılan CHP Lideri Baykal, cami çıkışında bir gazetecinin sorusuna kızdı ve muhabiri tersledi...
Deniz Baykal, bir gazetecinin, “Kurban kesiyor musunuz?” sorusuna ise “İşine bak” diye yanıt verdi.

Bayramı’nı memleketi Antalya’da geçiren ve bayram namazını yine torunlarıyla kılan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Etnik kökümüz, kökenimiz, inançlarımız farklı olabilir. Ama bu farklılıklar bizim hep birlikte milletçe ve dayanışma içinde olmamıza engel olmamalıdır” dedi.

Bayramın ilk gününü memleketi Antalya'da geçiren CHP Lideri Deniz Baykal'ı sabah erken saatlerde Konyaaltı Caddesi'ndeki evinin önünde CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan ve Hüsnü Çöllü, İl Başkanı Ömer Melli, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Can Deniz, torunları Mehmet ve Alican karşıladı. İlk olarak torunlarıyla bayramlaşan Baykal, İl Başkanı Melli'nin otomobiliyle Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Meydandan yürüyerek tarihi Kalekapısı'ndaki Tekeli Mehmet Paşa Camii'ne gelen Baykal, namaz saatinden 15 dakika önce camiye girerek vaaz dinledi. Bayram namazını torunlarıyla aynı safta kılan Baykal, camiden çıkışında gazetecilere bayram mesajı verdi.
Bayramların toplumun birlik ve beraberliği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Baykal, “Bayramlar yalnız olmadığımızı, tek başına yaşamadığımızı, başka pek çok insanlarla birlikte ortak değerlerimiz olduğunu bir kez daha hatırlatır, düşündürür" dedi.

GEÇMİŞTE ÇOK ACILAR YAŞADIK’

CHP Lideri Deniz Baykal; mesajını şu sözlerle sürdürdü:
İslam dünyasının en önemli bayramlarından birini bugün idrak ediyoruz. Bu bayramın hepimize güzel duygular yaşatmasını diliyoruz. Buna hepimizin, Türkiye’nin ihtiyacı var. Ülkemizde ve pek çok ülkede büyük acıların yaşanmakta olduğunu biliyoruz. Böyle bir bayram gününde bu acıların aslında ne kadar anlamsız, temelsiz, geçici nedenlere dayalı olarak yaşanmakta olduğunu hep birlikte bir kez daha düşünmeliyiz. Birbirimizde farklı kimliklerimiz olabilir. Etnik kökümüz, kökenimiz farklı olabilir. İçinden geçtiğimiz birikimler, inançlarımız farklı olabilir. Ama bizim hep birlikte milletçe ve dayanışma içinde olmamıza engel olmamalıdır. Bunu bir kez daha böyle bir bayram gününde düşünmeliyiz. Geçmişte bayram günlerinde çok acılar yaşadık. Artık umarım bunlara bundan sonra bir son verilir. Ve hep beraber bayramın anlamına uygun biçimde güzel duygularla, sevgiyle, dostluk duygularıyla bir barış ortamı içinde yaşama imkanı buluruz.”

GAZETECİLERE BÖREK YEDİRDİ

Baykal, Cumhuriyet Meydanı'nda yürürken gazetecilerle sohbet etti. Deniz Baykal, bir gazetecinin, “Kurban kesiyor musunuz?” sorusuna ise “İşine bak” diye yanıt verdi.
Baykal, evine dönmeden önce geçen Ramazan Bayramı'nda yaptığı gibi yine Avcuoğlu Börek Salonu'na uğradı. Börek Ustası Ramazan Avcuoğlu'nun börek açmasını izleyen Baykal, evinde, eşi Olcay Baykal, kızı Aslı Baykal Ataman, damadı Halil Ataman ve torunlarıyla yapılacak kahvaltı için 5 kıymalı ve 5 de peynirli börek aldı. Böreklerin hazırlanmasını beklerken partililerle beraber çay içip sohbet eden Baykal, kendisine bir tabak içinde ikram edilelen böreği yanındaki gazetecilere elleriyle yedirdi. Baykal, böreklerin tamamı için 50 YTL ödedi.

Daha sonra Işıklar Caddesi'ndeki Ankara Simitevi'ne uğrayan CHP Lideri, kendisi için 6, partililer içinse 16 simit aldı. Bu sırada Antalyaspor eski Başkanı Sedat Peker’le karşılaşan Baykal, bir süre sohbet etti. Baykal, daha sonra dinlenmek üzere Konyaaltı Caddesi'ndeki evine geçti.
Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri