Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ın Kılıçdaroğlu espirisi

09 Ekim 2008 / 11:31
CHP'nin grup başkanvekilleri için yapılan seçime Baykal'ın esprileri damga vurdu. Kılıçdaroğlu'yla ilgili yaptığı espri vekilleri güldürdü.
CHP Grubu'nda grup başkanvekillikleri için yapılan seçimde, mevcut grup başkanvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkı Suha Okay ve Kemal Anadol yerlerini korudu.

Baykal, gizli oyla yapılan seçime geçilmeden önce, son günlerde yolsuzluk iddialarına ilişkin açıkladığı dosyalarla yıldızı parlayan Kılıçdaroğlu'na espri yaparak takıldı.

Grup başkanvekillikleri için üç aday olduğunu ve mevcut iki grup başkanvekilinin görevlerini sürdüreceğini ifade eden Baykal, diğer aday Kılıçdaroğlu'nun yorulduğuna ilişkin haberleri anımsatarak, "Kemal Bey, sizi bir süre dinlendirelim" diye espri yaptı.

KURBAN OLAYIM ÖYLE CEZAYA

Kılıçdaroğlu'nun adının İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için geçmesini "ceza" olarak değerlendirenler olduğuna dikkat çeken Baykal, "Kurban olayım öyle cezaya" dedi. Baykal'ın esprisini, "Bu, adaylık teklifi olarak görülmesin" diye sürdürmesi, milletvekillerini güldürdü.
Kaynak:
Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri