Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ın Kılıçdaroğlu yorumu

17 Aralık 2008 / 14:02
BAYKAL Gökçek-Kılıçdaroğlu düellosu için "Kılıçdaroğlu tekin değil" dedi.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Konya'daki Şeb-i Arus törenlerine katılacağı için bu akşam canlı olarak gerçekleştirilecek Melih Gökçek-Kemal Kılıçdaroğlu düellosunu izleyemeyecek.

Baykal, programı seyredemeyecek olması hakkında "Mevlana'yı anma törenleriyle çakışması benim için büyük şanssızlık" değerlendirmesinde bulundu.

CNN Türk'te canlı yayınlanan "Tarafsız Bölge" programına konuk olan CHP lideri, gazetecilerin sorusu üzerine Uğur Dündar'ın yöneteceği tartışma için görüşlerini belirtti.

Konya'da olacağı için Star TV'den seyredemeyeceği programın Halk TV'den yayınlanacak tekrarını izleyeceğini belirten ve bu arada partisinin televizyonunun da reklamını yapan Baykal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bu sefer çok büyük bir risk aldığını iddia etti.

"Kılıçdaroğlu tekin değil"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun "tekin" olmadığını belirten Baykal şunları söyledi;

"Kemal beyle kim karşı karşıya geldiyse iflah etmedi. Önce Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'ye dedi, ayrıldı gitti. Arkasından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile televizyona çıktı. O da ayrıldı. Arkasından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak hakkında, (Şudur, bekliyorum) dedi. Daha karşı karşıya bile gelmeden işi bitirdi. Durak partiden ayrıldı, artık yok.

Kılıçdaroğlu alışılmış siyasetçi üslubunda değil. Boş konuşmuyor. Tümüyle bilgi ve belgeye dayalı bir tarzı var. Kemal beye öyle bağırıp-çağırma sökmez. Yumuşak ve sakin üslubuyla o yine bildiğini okur".

Ahmet Hakan'a göre Gökçek avantajlı

Programın sunucusu gazeteci-yazar Ahmet Hakan ise "Melih Gökçek karşısında bu üslup handikap olabilir" şeklinde bir değerlendirme yaptı.
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri