Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal:"Karar'ın gerekçesi önemli."

16 Temmuz 2008 / 19:34
Baykal, AK Parti'nin Kapatılması İstemiyle Açılan Davada Anayasa Mahkemesi 'Ne Yönde Karar Verirse Versin' Gerekçenin Önem Taşıdığını Belirterek, 'Karar Gerekçesiyle Birlikte İlan Edilmelidir' Dedi.
Resmi büyütmek için tıklayın

Deniz Baykal
» Kimdir? » Haberleri


AK Parti haberleri
Ankara haberleri
Cumhuriyet Halk Partisi haberleri
Çekerek haberleri
Deniz Baykal haberleri
Haşim Kılıç haberleriCHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davada Anayasa Mahkemesi ''ne yönde karar verirse versin'' gerekçenin önem taşıdığını belirterek, ''Karar gerekçesiyle birlikte ilan edilmelidir'' dedi.

Baykal, Türkiye'nin önünde önemli gelişmeler bulunduğunu belirterek, MYK üyelerinden ''tatili düşünmeden Ankara'da, seçim çevrelerinde çalışma yapmalarını'' istedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Baykal başkanlığında toplandı.

Alınan bilgiye göre, toplantıda AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili süreç değerlendirilirken, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile Başkanvekili Osman Paksüt'ün basına yansıyan açıklamaları gündeme geldi.

Baykal, Anayasa Mahkemesi'nin vereceği karara ilişkin bir değerlendirme yapmalarının söz konusu olamayacağını, alınacak her karara saygı duyacaklarını belirterek, ''Ama karar alındığı anda gerekçeleriyle birlikte ilan edilmelidir. Çünkü karar ne olursa olsun gerekçesi de önem kazanacaktır'' dedi.

Toplantıda, ''Ergenekon'' soruşturması ve hazırlanan iddianame de gündeme geldi. ''Bu dava çığırından çıkmıştır'' değerlendirmesini yapan Baykal, Danıştay'a yönelik saldırının da iddianame kapsamına alınmasına yönelik eleştirilerini yineledi.

Baykal, toplantıda erken seçim olasılığına da dikkati çekerek, ''Gelişmeleri hep birlikte izleyelim, değerlendirelim. Gerektiğinde her an toplanabilecek durumda olalım. Bir deniz kıyısında ya da yaylada tatili düşünmeyelim. Bütün arkadaşlarımız Ankara'da ve bölgelerinde seçime dönük çalışmalar yapsınlar'' dedi.


sondakika
Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri