Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayram havası

26 Eylül 2008 / 09:53
Türkiye, bayramı açık ve sıcak bir havada geçirecek.Özellikle bayramın ikinci ve üçüncü günü sıcaklıkların 5-6 derece daha artması bekleniyor. Bayramın son gününde ise Marmara'da yağış görülebilir.
Arife gününe kadar kuvvetli yağmurlar bekleniyor. Bugün ve Cumartesi günü Marmara Bölgesi'nden itibaren Ege, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne kadar ülkenin büyük bir bölümünde yağmur görülecek.

Hafta sonu sıcaklıkta düşüş olacak, etkili olacak rüzgarlar nedeniyle soğuk bir hava bekleniyor. Pazartesi günü batı ve iç kesimlerde hava açmaya başlayacak.

Bayramın birinci gününden itibaren ise sıcaklıklar artacak.

Özellikle bayramın ikinci ve üçüncü günü, açık ve sıcak bir hava olacak. Sıcaklıklar, 5-6 derece daha yükselecek. Ancak bayramın son gününde Marmara Bölgesi'nde yağmur bekleniyor.

TATİLE ÇIKANLAR DİKKAT

Bayram tatili için yola çıkacaklar, yolda kuvvetli yağmurla karşılaşabilirler. Bu yüzden de trafikte çok dikkatli seyretmeleri gerekiyor.

Cumartesi ve Pazar günü, Marmara ve Ege'de rüzgarlar çok kuvvetli esecek, fırtına da görülebilir. O nedenle feribot seferlerinde aksamalar yaşanabilir.
Kaynak:
Bu haber toplam 1330 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri