Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayram Mesajlarınınızı Bırakabilirsiniz

20.09.2009 05:03
habername ailesi olarak tüm okuyucularımızın ve İslam Aleminin bayramlarını ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Sizlerde bayram mesajlarınızı bırakabilirsiniz
Kıymetli Okuyucularımız,
 
Bayram mesajlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. İlk mesajımız Sayın Hasan Okuyucu'dan. Habername ailesi olarak tüm okuyucularımızın mübarek Ramazan Bayramlarını teberrüken tebrik ediyoruz.
 
Bayramlar insanın yaşına göre değişik anlamlar ifade ediyor. Çocuklukta Bayramın ifade ettiği anlam ile gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönemlerinde ifade ettiği anlamlar hep farklı. Ancak bu farklı ifadeler Bayramlarda hep bir arada yaşanıyor çünkü genç yaşlı, çocuk herkes aynı anda Bayramı yaşıyor. Çocuklar ve gençlerin ebeveynleri tarafından karşılanan beklentileri karşılandığında mutlu oluyorlar. Ebeveynlerde çocuklarının beklentilerine cevap vermekle kendilerini mutlu hissediyorlar.

Aklı yeni ermeye başlayan çocuklar için Bayram, güzel kıyafetler, Bayram harçlığı ve büyüklerden işittiği sevgi sözcüklerdidir. Daha genç olanlar büyüklerine Bayram ziyareti yapmakla kendilerinde görev yapmanın ve Bayramı yaşamanın mutluluğunu hissediyorlar.

Yaşlıları da ailelerini bir araya getirip onlara belli zamanlarda biraraya gelecekleri ve aile olmanın bilincini güçlü şekilde hissedecekleri aile bağlarının aksayan taraflarını tamir edecekleri bir kurum oluşturabilmek gururlandırıyor. Genç iken kendinden yaşlılara gösterdiği saygı ve hürmetin şimdi kendisine gösteriliyor olması ayrıca gururlandırıyor yaşlıları. Torun ve çocuklarına harçlık vermek ve onları sevmek, şımartmak Ebeveynleri mutlu ediyor. 

Durumu madden zayıf olanlar ve güçsüzler Bayramlarda beklentilerinin karşılanmasıyla mutlu oluyorlar. Hali vakti yerinde olan birçok kişi zekat ve yardımlarını vermek için Ramazan ayını seçiyor. Bu şekilde Bayrama daha bir mutlu giriyor yardım alan garip gureba.

Bazı küslükler Bayramı bekliyor ortadan yokolmak için. Bu yönüyle sosyal bir tedavi görevi de görüyor Bayramlar.

Bayramın tüm Dünyada idrak edildiğini bilmek, Müslümanları daha farklı bir düşünceye sevkediyor. Sıkıntıda olanlara dua ediyor Müslümanlar. Bazen sıkıntıda olan deniz aşırı ülkelerdeki Müslümanlara yardım kampanyası düzenleniyor. Hem yardım alanlar mutlu oluyor hem de yardımının makbul şekilde karşılandığını bilenler  görev yapmanın verdiği duyguyla mutlu oluyorlar.

Tüm müslüman aleminin Bayramı Mübarek olsun.

Sağlıcakla.

Hasan Okuyucu
Kaynak:
Bu haber toplam 2412 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri