Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayram namazı sorusu Altaylı'yı çıldırttı

10.09.2010 16:43
Teke Tek Referandum Özel'de Fatih Altaylı'nın konuğu olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na öyle bir soru geldi ki...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun neden bayram namazı kılmadığını soran bir izleyici Fatih Altaylı'yı çileden çıkardı.

Canlı yayında Kılıçdaroğlu'na referandumla ilgili sorular soran Altaylı zaman zaman izleyicilerin de sorularını CHP liderine yöneltti. İşte o sorulardan biri karşısında küplere binen Altaylı, o izleyicinin "Bunu soranın en ufak bir inancı yoktur" iddiasında bulundu.

Soruyu gördükten sonra mimikleri değişen ve oldukça gerilen Altaylı, ekran başında o izleyiciyi işte böyle yerden yere vurdu:

BU SORUYU SORMAK İMANSIZLIKTIR

"Bu suali yollayan arkadaşımızdan rica ediyorum. Arkadaşımız demekten hicap duyuyorum. Diyor ki 'Sayın Kılıçdaroğlu Bayram namazını niye kılmadı? Özel bir nedeni mi vardı?' Bunu sormak ahlaksızlıktır. Bu sormak imansızlıktır. Ben size bunu söyleyelim. Ben de bayram namazı kılmadım. Canım istemedi kılmadım. Sizin gibiler sorsun diye kılmadım. Kimsenin inançlarında nasıl yaşadığı konusunu sormak hakkına sahip değilsiniz. Bunu soranın en ufak bir inancı yoktur. Tanrı katında da sizin zerre kıymetiniz olmadığınızı düşünüyorum.

TERBİYESİZ ADAMLAR

Bunu sorduğunuz için. Bu rezil soruyu da size iade ediyorum. Ben de kılmadım bayram namazını. Merak ediyorsanız ben de sünniyim ama kılmadım. Size soracağız neyi kılıp kılmayacağımızı terbiyesiz adamlar. Neyse bu sualler asabımı bozuyor. Kusura bakmayın Kemal Bey."

Kılıçdaroğlu da bu sözlerin ardından 'estağfirullah' dedi. Altaylı daha sonra referandumla ilgili sorularına devam etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 2272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri