Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Liderler bayram namazında

16.11.2010 16:25
Başbakan Erdoğan, bayram namazını Süleymaniye'de kıldı...

Başbakan Erdoğan ve HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş İstanbul'da; MHP Lideri Bahçeli, SP Lideri Erbakan, BBP Genel Başkanı Topçu, CHP eski Genel Başkanı Baykal Ankara'da bayram namazı kıldılar. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise bayrama Fransa'da girdi.

İSTANBUL- Başbakan Erdoğan, bayram namazını Süleymaniye'de kıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Süleymaniye Camisi'nda sabah ve kurban bayramı namazını kıldı.

Namazın ardından Başbakan Erdoğan, camiyi dolduran cemaatle bayramlaşmaya başladı. Erdoğan'ı sabah cami girişinde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın karşılamıştı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da kurban bayramı namazı için camiye gelenler arasında.

Başbakan Erdoğan'ın cami çıkışında açıklama yapması bekleniyor.

PARİS- Kılıçdaroğlu Paris'te bayramlaştı


Sosyalist Enternasyonal Konseyi toplantılarına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, kaldıkları otelde Türk gazeteciler ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Kılıçdaroğlu, ''Bütün vatandaşlarımın bayramını kutluyorum, herkesin dostları, yakınları ve akrabalarıyla huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum'' dedi.

Kılıçdaroğlu, gazetecilere ve vatandaşlara bayram çikolatası ikram etti.

CHP lideri ayrıca İstanbul'da kanser tedavisi gören 24 yaşındaki Gül Baydar'ı ve Zonguldak'ta 10 Kasım törenlerinde saat 09.05'te işini bırakarak ayağa kalkan boyacı 10 yaşındaki Aykut Keskin'i telefonla arayarak, bayramlarını kutladı.

Kılıçdaroğlu, bugün Sosyalist Enternasyonal Başkanı ve Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ile ikili bir görüşme yapacak.

CHP lideri ayrıca, Paris'te ünlü ressam Abidin Dino'nun eşi, edebiyatçı ve çevirmen Güzin Dino'yu evinde ziyaret edecek.

ANKARA- Bahçeli, bayram namazını Gazi Merkez Camisi'nde kıldı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazını her zaman olduğu gibi Ankara Gazi Mahallesi'nde bulunan Gazi Merkez Camisi'nde kıldı.

Saat 06:50'de camiye gelen Bahçeli namazın ardından cami cemaatiyle bayramlaştı. Cami çıkışında herhangi bir açıklama yapmayan Bahçeli, Alparslan Türkeş'in kabrine geçti. Bahçeli'yi burada partililer karşıladı. Partililerle tek tek bayramlaşan Bahçeli ardından Türkeş'in mezarı başında dua etti, Türkeş'in mezarına karanfil koydu. Kabir başında kuran okunmasının ardından Bahçeli, mezarın yanındaki çay bahçesine gitti. Bahçeli daha sonra evine geçti.

İSTANBUL- Kurtulmuş'tan bayram mesajı: Füze kalkanı referanduma götürülsün


Kurban Bayramı namazını Sultanahmet Camii'nde kılan Halkın Sesi Partisi (HAS) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, namaz çıkışında siyasi mesajlar verdi. Türkiye'nin bölgesinde komşularıyla sıfır sorun politikası izlemeye çalıştığını anlatan Kurtulmuş, ancak füze kalkanı sisteminin bu anlayışa hizmet etmeyeceğini savundu. Kurtulmuş, konunun referanduma götürülerek halka sorulması gerektiğini de belirtti.

Bayram namazını Sultanahmet Camii'nde kılmayı tercih edenler arasında HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da vardı. Kurtulmuş, namazın ardından cemaat ile bayramlaştıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye'de birikmiş sorunların aynı zamanda çözüm yollarını da barındırdığını anlatan Kurtulmuş, bayram günlerinin birlik beraberlik için vesile olmasını diledi.

Kurtulmuş'un bayram mesajları arasında en dikkat çeken unsur son dönemde ortaya çıkın füze kalkanı sisteminin Türkiye'de konuşlandırılması konusuyla ilgili oldu. Türkiye'nin komşularıyla 'sıfır sorun' anlayışıyla ilişki yürütmeye çalıştığını belirten Kurtulmuş, bu sistemin Türkiye'de kurulmasının bu anlayışla örtüşmediğini dile getirdi. Sistemin komutasının kimde olacağının belli olduğunu savunan Kurtulmuş, anayasa değişiklik teklifinde olduğu gibi bu konunun da halk oylamasına götürülmesi gerektiğini söyledi.

ANKARA- Erbakan, bayram namazını Hamidiye Camii'nde kıldı


Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Kurban Bayram namazını Saadet Partisi bahçesinde bulunan Hamidiye Camii'nde kıldı.

Erbakan, bayram namazını kıldıktan sonra cami içerisinde cemaatle bayramlaştı. Erbakan, vatandaşların camiden ayrılmasının ardından korumalarının yardımıyla makam aracına bindi. Erbakan, bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

ANKARA- Topçu, bayram namazını Tacettin Dergahı'nda kıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Kurban Bayramı namazını Tacettin Dergahı'nda kıldı. Topçu, namazın ardından partililerle BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarını ziyaret etti.

Topçu, namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı. Daha sonra partililerle ayak üstü sohbet eden Topçu, yine partililerle helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarını ziyaret etti. Topçu, Yazıcıoğlu'nun mezarı başında dua etti.

Müslüman aleminin Kurban Bayramı'nı kutlayan Topçu, bayramın herkese huzur getirmesi temennisinde bulundu. Bayramın birlik anlamına geldiğini vurgulayan Topçu, "İnşallah bayramların ruhuna göre hareket etmeyi Allah'ü teala siyasilerimize nasip etsin. Şu usul ve usulsüzlük bayram münasebetiyle ortadan kalksın." dedi.

Bugün 9 kişilik bir heyetle Pakistan'a gideceklerini hatırlatan Topçu, Pakistan'daki sorunların bitmediğini söyledi.

"PAKİSTAN'DA MUHSİN YAZICIOĞLU KÖYÜ KURDUK"

Parti olarak, Pakistan'da yaşanan felakete duyarsız kalmadıklarını ifade eden Topçu, şöyle devam etti: "20 hanelik, bir mescidi olan 65 metrekare camili ciddi bir kampanya başlattık. Avrupa Türk Birliği 70 bin Euro'ya yakın katkıda bulundu. Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi başkanlığında oluşturulan kampanyada 40 bin TL yardım toplandı. 1 ay içerisinde biz orada Muhsin Yazıcıoğlu köyü adını verdiğimiz köyün anahtarının teslimini yapacağız."

Diğer siyasi parti liderlerini de Pakistan'da köy kurmaya davet eden BBP lideri, vatandaşların 'BIRLIK' yazıp 3072'ye kısa mesaj atarak, Pakistan'a 5 TL'lik yardım yapabileceğini hatırlattı.

ANKARA- CHP eski Genel Başkanı Baykal torunuyla bayram namazını kıldı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazını torunuyla birlikte kıldı. Bayram namazını Ümitköy Azmi Beğen Camii'nde, torunu Ali Can ile birlikte kılan Baykal, namazın ardından cami çıkışında vatandaşlarla ve kendisini bekleyen gazetecilerle bayramlaştı.

Gazetecilere açıklama yapan Baykal, "Milletimizin, Müslüman dünyasının ve bütün insanlara iyi duygularla güzellikler diliyorum. Umarım yaşanan acılar, çekilen sıkıntılar sona erer. Barış ve huzur içinde yeni bir dönem açılır." dedi.

Baykal, daha sonra Ümitköy'deki bir simit fırınına giderek kuyruğa girdi. Vatandaşların bayram tebriklerini kabul eden Baykal, 20 tane simit alıp 12 TL para ödedi. Baykal, daha sonra evine geçti. Gazetecilerin CHP'deki kurultay tartışmalarına ilişkin sorusuna ise Baykal, uzun süredir bu konuya ilişkin konuşmadığını belirterek, bugünün bayram olduğunu ve siyaset dışı bir gün geçireceklerini ifade etti. Baykal, bayramın ikinci günü Antalya'da partililerle bayramlaşacağını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri