Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayramda hava nasıl olacak?

05 Aralık 2008 / 09:36
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde İzmir çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Sabah saatlerinde yoğun olmak üzere yurdun iç ve doğu bölgelerinde [Göller Yöresi (Isparta ve Burdur), İç Anadolu (Konya, Kayseri ve Sivas başta olmak üzere bölge geneli), Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Kastamonu, Karabük, Çorum, Amasya, Tokat ve Merzifon), Doğu Anadolu'nun batısı (Tunceli, Erzincan, Malatya ve Elazığ) ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde (Diyarbakır, Batman ve Siirt)] sis bekleniyor.

Hava sıcaklığı yurt genelinde sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, yurdun güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Marmara ile Kuzey Ege'de güneybatıdan kuvvetli olarak esecek.

BAYRAMDA HAVA

CNNTürk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, bayramda nasıl bir havanın bizi beklediğini açıkladı.

Sürmeli, hafta sonunda yağış olmadığını ancak sıcaklıkların 1-2 derece düşeceğini belirtti.

Bayramın birinci ve ikinci gününde (pazartesi-salı) Marmara ve Ege'de sağanak yağış görüleceğini, sıcaklıkların İstanbul'da 9-10 derece civarında olacağını belirtti. Salı günü ise sıcaklıkların 7 derece civarında olacağını belirtti. Sürmeli, su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdi. Sürücülerin de yağış nedeniyle kayganlaşacak yollarda dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Bayramın üçüncü ve dördüncü günü (çarşamba-perşembe) sıcaklıkların 10 derece artacağını belirten Sürmeli, ani hava değişimleri konusunda vatandaşların gribe karşı tedbir almasını önerdi.
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri