Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayramda İstanbul Ulaşımı İndirimli

05 Aralık 2008 / 13:05
İstanbullular, Kurban Bayramı süresincetoplu ulaşım araçlarından yüzde 50 indirimli yararlanacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada, İBB Meclisi'nin aldığı karar uyarınca 4 günlük Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim uygulanacağı bildirildi.


İETT'nin arife ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracağı ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ekseferlerin düzenli olarak yapılması için gereken bütün tedbirleri alacağı vurgulanan açıklamada, vatandaşların İETT ile ilgili sorunlarını "0212-245-07-20" numaralı telefona iletebilecekleri kaydedildi.


Ulaşım A.Ş'nin de bayram tatili süresince tam kadro ve tam filoyla hizmetvereceği ifade edilen açıklamada, bayram süresince metro, hafif metro ve tramvay seferlerinin öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamada, tarifeli seferler dışında, artan yolcu yoğunluğuna bağlıolarak ek seferler düzenleyerek İstanbullular'ın rahat seyahat etmesinisağlayacak Ulaşım A.Ş'nin, güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutacağı ve kontrolleri de sıklaştıracağı ifade edildi.Açıklamada, vatandaşların her türlü sorun ve şikayetlerini Ulaşım A.Ş'nin"444 00 88" numaralı telefonuna ve "www.istanbul-ulasim.com.tr" adresineiletebilecekleri vurgulandı.


İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) de bayram süresince artacakyoğunluğa paralel olarak vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapacağı ifade edilen açıklamada, her bayram olduğu gibi sefer sayılarının artırılacağı ve rezervasyon tarihleri genişletilerek vatandaşlara hizmet sunulacağı kaydedildi.


Vatandaşların İDO ile ilgili şikayetlerini "444 4 436" numaralı telefona iletebilecekleri ve aynı numaradan rezervasyon yaptırabilecekleri gibi bilet de alabilecekleri belirtilen açıklamada, İDO'nun ücret tarifesi ve sefer programının "www.ido.com.tr" internet adresinden görülebileceği vurgulandı.
Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri