Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayramsonu elektrik kesintisi

25 Eylül 2008 / 11:57
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürü Haşim Keklik, bayramdan sonra elektrik borcu bulunan tüm abonelerin elektriklerinin kesileceğini açıkladı.
Keklik, TEDAŞ Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında, elektrik aldıkları Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ), Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş. (TETAŞ) ve Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi'ne (PMUM) olan borçlarını ödeyebilmeleri için bir takım tedbirleri hayata geçireceklerini söyledi.

Keklik, borcu olan bütün abonelere geçen hafta bir yazı gönderdiklerini ve borçlarını ödememeleri halinde bayram sonrasında elektriği kesecekleri uyarısında bulunduklarını kaydetti. Keklik, en büyük borcun 933 milyon YTL ile belediyelere ait olduğunu belirterek, borcu bulunan belediyeler arasında Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri'nin bulunmadığını kaydetti. Keklik, borçlular arasında kamu kurum ve kuruluşlarının da olduğunu, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın da yüksek oranda borcu bulunduğunu söyledi. Keklik, gerektiği takdirde hastane ve okulların da elektriğini keseceklerini bildirdi. TEDAŞ'ın tüm alacaklarının 4 milyar YTL olduğu öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri