Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bazı şehirlerde okullara kar tatili var

28 Aralık 2008 / 17:47
Bazı illerde dün akşamdan itibaren etkili olan ve bugün de aralıklarla devam eden kar yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Kara kış bazı illerde okulları da tatil ettirdi.

KÜTAHYA'DAN TATİL HABERİ

Kütahya il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle ilköğretim okullarında eğitim öğretime yarın ara verildi.

Alınan bilgiye göre, il genelinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipiden ulaşımda güçlük yaşanması nedeniyle Valilik Kriz Merkezi'nde toplantı yapıldı.

Toplantıda, il merkezi ve ilçelerde, taşımalı sistemle eğitim öğretim verilen okullar dahil olmak üzere tüm ilköğretim okulları ve ana okullarının yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

İl genelindeki lise ve dengi okullarda tatilin söz konusu olmadığı, bu okullarda yarın eğitim öğretime devam edileceği belirtildi.

BURSA'DA DA OKULLAR TATİL

Bursa'nın Büyükorhan, Keles, Orhaneli ve Harmancık ilçelerindeki okullarda, kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.


Alınan bilgiye göre, dün akşamdan itibaren etkili olan ve bugün de aralıklarla devam eden kar yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Büyükorhan, Keles, Orhaneli ve Harmancık kaymakamlıkları, bu ilçelerdeki okulların yarın tatil edilmesini kararlaştırdı.

ESKİŞEHİR'DE SEYİTGAZİ VE SİVRİHİSAR İLÇELERİNDE EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir'de 270 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

İl Özel İdaresi Tarım ve Köy Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Gürbüz, yaptığı açıklamada, devam eden kar yağışının kent merkezi ve ilçelerde etkili olduğunu belirterek, yaklaşık 270 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Karla mücadele için sekiz ekip kurduklarını ifade eden Gürbüz, şunları kaydetti:

''Ekiplerde 18 araç karla mücadele ediyor. Ekipte iki tuzlama aracımız var. Bazı bölgelerde tuzlama çalışması da yapıyoruz. Ekipler 24 saat çalışacak. Şu anda olumsuz bir durum yok. Ölüm, doğum gibi acil durumun söz konusu olduğu köylere öncelik veriyoruz.''

Karayolları 46. Şube Şefliği yetkilileri bütün ekiplerle yollarda çalışma yaptıklarını belirterek, tuzlama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Bu arada, Bursa, Ankara, Konya ve Kütahya yollarında çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden yetkililer, yollarda şu ana kadar olumsuz bir durumun söz konusu olmadığını kaydettiler.

Ayaz nedeniyle sürücüleri buzlanmaya karşı uyaran yetkililer, şehirler arası yollarda mutlaka zincir takılması gerektiğini bildirdi.

Öte yandan, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan da taşımalı eğitimin yapıldığı Seyitgazi ve Sivrihisar ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini bildirdi.

KONYA KULU'DA YARIN EĞİTİME ARA VERİLDİ

Konya'nın Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Kulu'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, ilçe merkezi ile bağlı yerleşim birimlerinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kar yağışının devam etmesi nedeniyle ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerdeki ilköğretim okulları ile liselerde yarın eğitim öğretime ara verildi.

Yetkililer, bazı köy yollarının ulaşıma kapandığını, açma çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi.AA

Kaynak:
Bu haber toplam 1954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri