Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Helikopteri bir kadın görmüş!

27.03.2009 11:19
BBP MKYK Üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Topaloğlu, "bir doktor ve bir kadın, helikopteri Çardak beldesinin üzerinde görmüş” dedi.
BBP MKYK Üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Topaloğlu, Göksun'daki arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak için Bursa'dan 17 kişilik bir ekibin yola çıktığını bildirdi.

Topaloğlu, arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği 6 bölgeden birisi olan Kurucaova köyüne çalışmaları takip etmek için geldi. Burada, yaptığı açıklamada, arama ve kurtarma çalışmalarını yeni ekiplerin katımıyla hızlandırmaya ve etkinleştirmeye çalıştıklarını ifade eden Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Uludağ'da arama ve kurtarma çalışmaları yapan deneyimli bir ekip, kurtarma çalışmalarına katılacak. Bir albayın başkanlık ettiği 17 kişilik uzman arama kurtarma ekibi, özel bir uçakla yola çıktı.

Biz, arama ve kurtarma çalışmalarında vatandaştan gelen ihbarların yeterince dikkate alınmadığı inancındayız. Örneğin, bir doktor ve bir kadın, helikopteri Çardak beldesinin üzerinde görmüş. Burası, Çağlayancerit-Yerköy doğrultusunun tam üzerinde bulunuyor. Bu ihbar, ivedilikle değerlendirilmeliydi. Biz, bu ihbarı genel merkeze ilettik. Genel merkezimiz de ilgili yerlere bildirdi.”

Topaloğlu, arama ve kurtarma çalışması yapılan alanların yeterince ön çalışma yapılmadan belirlendiğini ileri sürerek, bu yüzden çalışmalardan olumlu sonuç alınamadığı inancında olduklarını belirtti.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Kurucaova köyünün batısında kalan bölge ile Çardak beldesinin güneyindeki dağlık alanda yoğunlaşan ekipler, arama ve kurtarma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çalışma yapılan bölgelerde kar ya da yağmur yağmadığını bildiren yetkililer, 2-3 saat öncesine kadar yoğun olan ve görüş mesafesini 5 metreye kadar düşüren sisin de etkisini kaybettiğini aktardılar. Öte yandan, çalışmalarına katılmak üzere değişik illerden gelen vatandaşlar, gıda sorununu köylülerin yardımlarıyla gidermeye çalışıyor. Sayıları artan gönüllüler, köylülerin desteğine rağmen, gıda sorunu ile karşı kaşıya oldukları belirtip, Kızılay'ın bu konuda harekete geçmesini istiyor.
Bu haber toplam 1352 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri