Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP'ye keçi sakal uzun saçlı aday

20.05.2009 09:34
BBP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Doç.Dr. Adem Işık sakalları ve uzun saçlarıyla dikkat çekiyor. Işık Sivas'ta çok sevilen bir isim...
BBP'nin 24 Mayıs tarihinde yapılacak Olağanüstü Kurultayı öncesi Sivas'ta İyilik Derneği Başkanlığı'nı da yürüten Yrd. Doç. Dr. Adem Işık adaylığını açıkladı. Uzun saçları ile dikkat çeken Işık, "Bayrağı devralmaya hazırım" dedi.

Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun, seçim gezisi sırasında Kahramanmaraş'ta geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitirmesinin ardından BBP'de yeni genel başkan seçimi için süreç başladı.

BBP Sivas İl Başkanlığı'nda bugün basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Eski Çağ Tarih bölümü öğretim üyesi ve aynı zamanda kentte faaliyet gösteren İyilik Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Adem Işık 24 Mayıs'taki kurultayda genel başkanlık için aday olduğunu açıkladı.

Yazıcıoğlu'nun ideallerini gerçekleştirmek için yola çıktıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Işık, "Sayın Genel Başkanımızın açmış olduğu bu ışıklı yolu ilelebet devam ettirmek üzere bu bayrağı devralmaya hazırım" diye konuştu.

Uzun saçları ile dikkat çeken Adem Işık, genel kurul öncesinde mevcut Geçici Genel Başkan Yaşar Topçu ve Tuna Koç'un ardından adaylığını açıklayan üçüncü isim oldu.

Türk milletine ve partiye en iyi şekilde hizmet etmek istediğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Işık, merhum Muhsin Yazıcıoğlunun bugüne kadar getirdiği bayrağı 24 Mayıs'taki olağanüstü büyük kurultayda devralmaya hazır olduğunu söyledi.

Üzerine düşen ağır sorumluluğun bilincinde ve göreve hazır olduğunu belirten Işık, partililerden kurultayda kendisine destek vermelerini istedi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Işık, üyeliğinin yeni olduğunu, ancak partiye yıllardır hizmet ettiğini, aktif görevler aldığını ifade etti.

Işık'ın adaylığını açıklaması sırasında, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğan, Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Mehmet Kavaklı ve Yusuf Yıldız, İl Sekreteri Sadettin Yücel ile partililer de hazır bulundu.


Bu haber toplam 6208 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri