Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu kazası mahkemeye taşınıyor

25.01.2010 03:42
BBP'liler Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına mahkemeye taşıyacaklarını açıkladı.
BBP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Partisinin il divan kurulu toplantısı için İzmir'e geldi. Çayır, partinin İzmir İl Binası'nda düzenlediği basın toplantısında, aralarında BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu 6 kişinin hayatını kaybettiği kazadan sonra hükümetin gerekli ilgiyi göstermediğini iddia etti.

Kazaya karışan helikopterin niteliklerinin son derece kötü olduğunu savunan Çayır, helikopterin bu tip hava koşullarına elverişli olmadığını Almanya'dan getirttirdikleri uluslararası uzmanlığı olan kişilerin raporu doğrultusunda kanıtladıklarını iddia etti. Çayır, konuyla ilgili olarak tüm kurumlara karşı dava açacaklarını söyledi.

Türkiye'nin normalleşememe sıkıntısı yaşadığını ve Balyoz operasyonunun ülkeye yakışmadığını savunan Çayır şunları söyledi:

"Her ne olursa olsun, hayali dahi olsa, simülasyon da olsa, bir plan içinde caminin ve onun cemaatinin geçmesi son derece üzüntü verici bir durum. Bu hepimiz adına utanç verici bir durum. Artık zaman kaybedilmemelidir. Bu konular Türk milletine karşı konumlandırılmamalıdır. Halkımız bu tür şeylerden kurtulmalıdır."

BDP milletvekillerine "kardeşlerim" diyerek seslenen Çayır, "Milletin bayrağıyla, milletin diliyle kavga etmeyin. Silah tutan elleri tutmayın. Milletin vekili gibi davranın" şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri