Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu Ergenekon'da gizli tanık mıydı?

03.04.2009 10:50
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı olabileceğini ve bu yüzden komplo kurularak öldürülmüş olabileceğini ileri sürüldü.
Kanal D Haber'in haberine göre helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu'nun özellikle Ergenekon ve PKK konusunda savcıya ifade verdiği belirtildi. Helikopter kazasından bir hafta önce savcılığın çok özel bir davetle Yazıcıoğlu'nu savcılığa çağırdığı ve Ergenekon konusunda çeşitli sorular sorulduğu ileri sürüldü. Yazıcıoğlu'nun bu davetini parti yönetiminden bir kaç kişiyle paylaştığı ve savcının görüşmede çok önemli bazı detay sorular sorduğu kaydedildi.

BU TİP İDDİALARI ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ

BBP yönetimi, BBP'nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ergenekon savcılarına bilgi ve belge verdiği yönündeki iddiaların gerçek olmadığını bildirdi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, bu tip iddiaları şiddetle reddettiklerini belirtti.

BBP'nin merhum Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun ölümünden önce Ergenekon davasıyla ilgili bilgi verdiği iddiaları üzerine BBP Genel Başkan Yardımcısı Şanverdi tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Yazıcıoğlu hakkındaki Ergenekon iddialarında haber kaynağı belirtilmediğine işaret eden Şanverdi, "Haberin doğruluğu da teyit edilmemiş. Sadece bir iddiadan hareket edilmiştir. Büyük Birlik Partisi olarak, genel başkanımızı bu tip olaylar içinde gösterme çabalarını şiddetle reddediyor ve kınıyoruz." dedi.

İddiaların araştırılması konusunda suç duyurusunda bulunduklarını belirten Şanverdi, Ergenekon savcılarının da Yazıcıoğlu hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yapmasını beklediklerini aktardı.

Kanal D bu akşam ana haber bülteninde Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ergenekon davasında gizli tanık olduğunu iddia etmişti.
Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri