Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Topçu'nun BBP'lilere ve basına çağrısı

27.03.2009 14:08
BBP Genel Merkezi'nden bir açıklama yapan Genel Sekreter Yalçın Topçu, çalışmalarla ilgili değerlendirme yaptı.

BBP Genel Merkezi'nden bir açıklama yapan Genel Sekreter Yalçın Topçu, sürdürülen çalışmalarla ilgili değerlendirme yaptı. Topçu, arama için dağlara çıkan BBP'lilere de önemli bir çağrı yaptı.

Topçu'nun açıklamaları şöyleydi:

Ümitlerimiz devam ediyor. Allah Sayın Genel Başkanımızı ve arkadaşlarımızı bize bağışlasın diye dua ediyoruz. İlk günden beri tüm teşkilatlarımızla aynı vakur duruşu Sayın Genel Başkanımızın bizden istediğimiz duruşu sergiliyoruz.

Bu noktada devletimiz, hükümetimiz, Silahlı Kuvvetlerimiz kaza anındandan itibaren tabiki üzerine düşeni yaptı.

İçişleri Bakanımızın, Başbakanımız, TBMM Başkanımızın, Silahlı Kuvvetlerimizin orada olmasını tabi ki önemsiyoruz.

Ama gelinen noktada yangına bir cevap yok. Yangına bir ferahlık yok. Çabalar yangına çare olmuyor. Türk halkı bir birlik olmuş vaziyette. Türk dünyası cevap bekliyor. Türkiye cevap bekliyor. Artık bu işi sonuçlandırın diyoruz.

Saygı çerçevesini aşmadan yangına bir cevap bekliyoruz. Yetkililere müteşekkiriz ama artık sonuç istiyoruz. Büyük Türk milletinin huzurunda çağrıda bulunuyoruz. Yazıcıoğlu'nu ve 5 can kardeşini bize buluşturmasını istiyoruz.

Orada bin 900-2000 metrelere çıkan BBP'li kardeşlerimize sesleniyorum. Allah aşkına inin o dağlardan aşağıya. Allah aşkına inin o dağlardan aşağıya. Sayın Yazıcıcıoğlu'na yakışır bir vakur duruşla bekleyeceğiz. Fiziken yeterli değilsiniz. Kendinizi de tehlikeye atmamalısınız. Ordunun askeri ve birlikleri orada... Hükümetin birimleri orada gerekli çalışmaları yapmaktadır. Metin olmak zorundayız. Devletin yürüttüğü faaliyetleri zorlaştırılmamalı.

Basın olarak sizlerede çağrıda bulunmak istiyorum. Rast gelene mikrofon tutmayınız.

Şu geldiğimiz nokta birilerinin birilerine gol atma noktası değildir. Toplum bir aile oldu. Bu birliğe yakışır bir şekilde hareket etmemiz gerekir.


Kaynak:
Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri