Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP helikopterinde zehir şüphesi

20.04.2009 21:57
Helikopter pilotunun zehirlendiği şüpheleri kafa karıştırıyordu. Bu konuda son açıklama BBP yönetiminden geldi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin yaşamını yitiren kazada helikopteri kullanan pilot Kaya İstektepe’nin zehirlenmediği belirtildi.

BBP MKYK üyesi ve avukatı Kemal Yavuz, İstektepe’nin otopsi raporunda zehirlenme bulgusuna rastlanılmadığını belirterek, “Yine de kuşkularımız bitmiş değil. Henüz kaza demek için erken” dedi.

BBP MKYK üyesi ve avukatı Kemal Yavuz, 25 Mart’taki helikopter kazasının ardından köylülerin ifadelerinde helikopterin savrularak düşdüğünü öne sürmeleri üzerine pilotun zehirlenmiş olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Yavuz, bu akşam yaptığı açıklamada kazayla ilgili yeni gelişmeler hakkında bilgi verdi. Adana Adli Tıp Kurumu’nun raporuyla, pilot Kaya İstektepe’nin tahlillerinde zehirlenmeye dair herhangi bir bulguya ulaşılmadığının tesbit edeldiğini belirten Yavuz, şöyle konuştu:

“BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatı ile ilgili gerçekleşen helikopter kazasında, kamuoyunun ve bizlerin, Muhsin başkanı sevenlerin merakla beklediği bir husus vardı. Bu da ‘acaba pilotla ilgili bir olumsuzluk var mıydı?’, ‘Pilota her hangi bir şekilde etkisiz hale getirecek, daha önceden bir işlem gerçekleşmiş miydi?’ Bununla ilgili kaygılarımız vardı. Bu konuda Adana Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan bir rapor bekliyorduk. Bu rapor geldi. Bu rapora göre helikopterin pilotu Kaya İstektepe’nin gerek kan tahlili, gerek diğer tahlillerinin tamamında herhangi bir uyarıcı, uyuşturucu bir madde bulgusuna rastlanmadığı, Kaya İstektepe’nin sağlıklı olduğu yönünde bir rapor. Netice itibariyle, ‘pilotun helikopteri kumanda edemeyecek kadar etkisiz hale geldiği’ ile ilgili oluşan soru işaretlerinin önemli ölçüde pilot yönünden dağıldığı kanaatindeyiz. Ancak, yine de kuşkularımız bitmiş değil. Henüz kaza demek için erken. Bu kazanın profesyonel bir pilot tarafından gerçekleştirilmiş olmasıyla ilgili oluşan soru işaretlerinin hala dağılmadığı görüşündeyiz.”
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri