Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP Kurultaya Gidiyor

07 Kasım 2008 / 18:19
BBP, 9 Kasım pazar günü Ankara'da 7. kurultayını gerçekleştirecek. Kurultayda güvenlik, özgürlük ve refah sorunları ve bunlara dönük projelerle çeşitli çözüm önerileri ön planda olcacak.
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kurultaylarına Türkiye'nin yanı sıra yurt dışından da büyük ilgi olduğunu söyledi. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kurultay için uzun süredir hazırlık yaptıklarını söyledi. Büyük bir coşku içinde geçmesini bekledikleri kurultayda önemli mesajlar vereceğini kaydeden Yazıcıoğlu, Türkiye'nin içte ve dışta hassas bir dönemden geçtiğini, bu konularda somut projeler sunacaklarını ifade etti. Türkiye'nin temel sorunlarının başında güvenlik meselesi geldiğini vurgulayan Yazıcıoğlu, güvenlik sorunun hem içeride hem de sınırlarda olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, "Ülkede sadece sınırlarımızda güvelik sorunu yok. İçeride de güvenlik sorunu var. Terörden kaynaklanan güvenlik sorunu var, kapkaçtan kaynaklanan sorunları var. İnsanların evinde rahat olamadıkları bir süreç var. İşinde, alış verişlerinde güven içinde değil. Bunların tek tek sorun olarak ortaya konması ve bunlara dönük çözüm önerilerimiz olacak." dedi.

Yacızıoğlu, ülkenin bir başka önemli sorunun ise bireysel özgürlüklerin kısıtlı olması geldiğini söyledi. İnsanların inanç ve mezheplerini rahatça ve korkusuzca yaşayamadığını kaydeden Yazıcıoğlu, bu sorunlara ilişkin çözüm tekliflerinin olacağını belirtti. Yazıcıoğlu, Türkiye'nin bir başka önemli sorununun refah sorunu olduğunu ifade etti. Ülkede verimsizliğe dayanan, kaynakların belli kesimler tarafından kullanılmasını sağlayan bir ekonomik düzenin olduğuna dikkat çeken Yazıcıoğlu, "Bu sorunlarımızı gündeme getirerek Türkiye'de tarımdan sanayiye, ulaşımdan sağlığa, yaylarımızdan tarlalarımıza ve sularımıza kadar tüm milli kaynaklarımızı daha verimli kullanılmasını sağlayacak bir üretim ekonomisini öngörüyoruz. Çok üreten, adil paylaşan ve en önemlisi de herkesin refah seviyesini yükselteceğiz." şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu, önemli verdikleri projelerinin başında Anadolu köylüsü ile şehirlisinin bir birinden kopmasını önleyecek destek projesi olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu 'Köyde Kal' ismini verdikleri projeyi şöyle anlattı:


"Burada vatandaşımıza köyünde mutluluğunu nasıl sağlayabiliriz? Toprağını işlerken, medeniyetten kopmamasını, yine büyük şehirlerde en üst düzeyde eğitim alırken, köyünden kopmamasını, köylünün eğitimli insanlarından yararlanarak kalkınmasını sağlayacak bir proje. Devlet bunun için destekte bulunacak


BBP YEREL SEÇİMLERDEN UMUTLU

Yazıcıoğlu, kurultaydan hemen sonra yerel seçimler için harekete geçeceklerini söyledi. Bugüne kadar yerel seçimlerde her seçim çevresinde seçime girmediklerini, bunun oy oranlarına olumsuz yansıdığını kaydeden BBP lideri, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde ise Türkiye'nin her yerinde seçime gideceklerini söyledi. Yazıcıoğlu şöyle konuştu: "BBP olarak kurultayın ardından hemen yerel seçimlere kilitleneceğiz. Şimdiye kadar 4 kez kamp yaptık. Özellikle her İl Genel Meclisi seçimlerine katılacağız. Bunun için de her biri ayrı bir seçim çevresi olan tüm ilçelerde aday göstereceğiz." Yazıcıoğlu, bu seçimle birlikte şimdiye kadar 'iyi niyetli, dürüst ama barajı aşamaz' şeklindeki imajı yıkarak oylarını beş kat sıçratacaklarını sözlerine ekledi.


Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri