Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Hormonsuz Anadolu çocuğuyum'

21.11.2010 15:23
Baraj sorunu yaşayan ancak bölücü olmayan partilerle ittifak mesajı veren BBP Lideri Topçu, "Anadolu çocuğu" olmak üzerine tartışma çıkaracak bir değerlendirme yaptı.

 Volkan Yanardağ'ın haberi

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, yüzde 10'luk seçim barajını aşmaları için milletin kendilerinden bazı partilerle seçim ittifakı istediğini belirterek, 'Milli, demokrat, merkez bir çatı oluşturmak istiyorum' dedi. Baraj problemi yaşayan ancak bölücü olmayan tüm partilere seslenen Topçu, 'Bunu söyleyerken hayalci değilim. Ben natürel, hormonsuz bir Anadolu çocuğuyum' diye konuştu. Topçu'nun mesajları şöyle:

HORMONSUZ ANADOLU ÇOCUĞUYUM

- KOMPLEKSİM YOK:
Ülkenin şu anki fotoğrafına baktığınızda bölücü terörün, ekomik terörün, ahlaki terörün geldiği noktada vebali olmayan tek partiyiz. Biz bu temiz, vebalsiz BBP zemininde milletin istediği şeyi arıyoruz. Millet 'Sen çok iyisin, partiniz çok temiz ama bu adaletsiz seçim sistemi var ya, bunu aşmak lazım. Falan var ya bunlarla beraber olsan. Bunları yanına alsan' diyor. Milli, demokrat, merkez bir çatı oluşturmak istiyorum. Milletçi siyasi kuvvetleri bir araya getirmek istiyorum. Benim bir kompleksim yok. Fikri birlik noktasında anlaşalım yeter. O fikri birlik, meselelere milli bakmak, maneviyatlı, demokrat olmak, vatanı milleti dili bir kabul etmek.

- HAYALCİ DEĞİLİM: Bunu söyleyerken hayalci değilim. Profesyonel siyaset yapmam. Ben natürel, dupduru, hormonsuz bir Anadolu çocuğuyum. Açıklıkla söylüyorum. Bölücüler hariç, Türkiyenin her hanesinde olan bir partiyiz. Anketlerin söylediği hemen hemen her seçmenin ikinci partisiyiz. En düşmanca anketlerde bile yüzde 2, 2.5 oyumuz var. AKP, MHP ve CHP'ye demiyorum. Baraj problemi olan ama bölücü olmayan her partiye, partisi olmayan ama milletin gönlünde partisi varmış gibi olanlara sesleniyorum. BBP, bu işin peşinde. Bunu yapmak istiyoruz.

- MHP'NİN İÇ SORUNU: MHP'nin 'güçbirliğini' CHP gibi 'kendi içiyle alakalı bir problemi ortadan kaldırmak' olarak algılamak lazım. Zaten yapılan çağrılara baktığınızda kendilerinin içerisinde olan insanlarla ilgili... Örneğin Koray Bey MHP içerisinde.

DEVLETİN İTİBARI KAR ALTINDA KALDI

- Muhsin Yazıcıoğlu, 6 arkadaşıyla birlikte Kandil'in öbür tarafında kalmadı. Türkiye sınırlarında kaldı. Bir tanesinin yüzü kızarmıyor. Başbakan, bu konuyla alakalı demeç veriyor. 'ABD'de bir yılda da bulunamıyor' diyor. 'Bunu bu kadar abartmamak lazım' diyor. Ama referandumda Sivas'a gidince 'Muhsin Kardeşim' diyor. Referandum geçti ya, 'Bu konu bu kadar abartılmamalı' diyor. Sen konuyu Yazıcıoğlu için abartma. Sen bu memleketi yönetiyorsun, memleket sınırları içinde VIP uçan birine 46 saat ulaşamayarak devletin itibarını kar altında bıraktın. Onu oradan çek de kurtar.

Akşam

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri