Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP'ye atılan oylar DTP'ye gitti

30.03.2009 19:58
BBP Manavgat İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Ali İhsan Kılınç, kendi köyünde de destek istedi. Kılınç, Karabucak köyünde seçmenlerin parti amblemini tanımaları için "mühürü 'gül'e basın." dedi. Ancak Kılınç'ın iddiasına göre seçmenlerin amble
BBP Manavgat İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Ali İhsan Kılınç, kendi köyünde de destek istedi. Kılınç, Karabucak köyünde seçmenlerin parti amblemini tanımaları için "mühürü 'gül'e basın." dedi. Ancak Kılınç'ın iddiasına göre seçmenlerin amblemleri karıştırması sonucu 47 oy Demokratik Toplum Partisi(DTP)'ne çıktı.

BBP İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Ali İhsan Kılınç'ın köyü Manavgat Karabucaka'ta DTP'ye sandıktan 47 oy çıktı. Kılınç'a ise 187 oy çıktı. Bazı köylülerin oy verirken BBP'nin amblemiyle DTP'nin amblemini karıştırdığını belirten Kılınç, bunda en önemli etkenin her iki partinin de ambleminde gül olması olduğunu söyledi. Partilerinin İl Genel Meclisi Üyeliği'nde 2 bin 900 oy alarak iyi bir başarı elde ettiğini belirten Kılınç, köylerinden DTP'ye 47 oy çıkınca köylüleriyle birlikte şaşkınlık geçirdiğini söyledi. Kılınç, "Amblemler karışınca köyümüzün yüzde 10 oyu DTP'ye gitti. Görünen tablo seçim öncesi partilerin seçmene oy kullanımıyla ilgili uygulamalı ders vermesi gerektiğini gösteriyor." diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri