Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP'yi kızdıran Yazıcıoğlu haberleri

15.04.2009 16:37
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, son zamanlarda bazı ulusal ve yerel basın yayın organlarında Muhsin Yazıcıoğlu hakkında çıkan bazı haber ve yazılara sert tepki gösterdi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Muhsin Yazıcıoğlu hakkında akla, izana ve insafa gelmeyecek türden haber ve yazılarla karşılaşıyoruz. Bu türden haber ve yorumlar en hafif değerlendirmeyle 'eleştiri' sınırlarını aşan, ideolojik düşmanlık ürünü bilinçli karalama faaliyetleridir'' dedi.

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, son zamanlarda bazı ulusal ve yerel basın yayın organlarında Muhsin Yazıcıoğlu hakkında çıkan bazı haber ve yazılara tepki göstererek, şunları kaydetti:

''O'nun şahadetini fırsat bilerek içlerindeki kini kusan fırsatzedeler bilmelidir ki ebedi siyasi liderimiz ve dünyadaki bütün iyi insanların kahramanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismi, misyonu ve davası sonsuza kadar sürecektir.

Bu çevreleri uyararak, O'nun manevi şahsiyetine aşkla bağlı milyonların varlığını bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. 'Ağzı olanların konuştuğu ülke' olmaktan artık kurtulmamız gerekir diye düşünüyorum.''

-''TAHAMMÜL SINIRLARI SİNSİCE ZORLANIYOR''-

Yazıcıoğlu'nun hayatının, ''kendilerince malum bir kısım şer odaklarının attığı çamurları tutmayacak kadar temiz olduğunu'' ifade eden Topçu, ''Mesnetsiz iddialar öne sürerek, toplumda var olan Muhsin Yazıcıoğlu ismi ve gücünden kendine reklam fırsatı yakalamaya çalışanları ciddiye aldığımız anlaşılmasın. Onların sözlerini önemsemiyoruz. Fakat sinek küçük olsa da mide bulandırıyor. Tabanımız ve teşkilatlarımızın tahammül sınırları sinsice zorlanıyor'' dedi. 

Topçu, ''tahrik içerikli yazılarla parti tabanlarını provoke ederek göstermiş oldukları vakar ve saygın duruşu bozmak isteyen çevrelerin kirli oyunlarına gelmeyeceklerini'' de ifade etti.

Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri