Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP lideri Yazıcıoğlu'ndan radikal öneri

Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu, ekonomik krizin yaşandığı şu günlerde siyasi partileri hedef alan açıklamalarda bulundu.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ekonomik krize rağmen siyasi partilere hazineden milyonlarca TL yardım yapılmasına anlam veremediğini söyledi.

Muhsin Yazıcıoğlu, Düzce'nin Cumayeri ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını açtı. Yazıcıoğlu, buradaki konuşmasında, bir çok il ve ilçede seçimlere katıldıklarını belirterek, Cumayeri halkından adaylarına oy vermelerini istedi.

Muhsin Yazıcıoğlu, daha sonra Sakarya'ya geçerek, Karasu ilçesinin Limandere beldesinde partisinin teşkilatını ziyaret etti.

Buradaki konuşmasında, ''esnafın, köylülerin, işçilerin ve dar gelirlilerin ekonomik krizin altında ezildiğini, krizin Türkiye'yi teğet geçmediğini'' ifade eden Yazıcıoğlu, ''Ekonomik olarak çağ atladık diyorlar. Nerede çağ atladık? Vatandaşın dumanı tepesinden çıkıyor'' diye konuştu.

Gübre, ilaç ve akaryakıt fiyatlarının arttığını, ancak çiftçinin ürününün fiyatının sabit kaldığını savunan Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

''Zamanında bankalar boşaltıldı. Faturasını köylü ve çiftçi ödedi. Şimdi Amerika'da kriz oldu, yine köylü ve emekli ödüyor. Köylünün faizini öteleyin deyince 'bütçe dengemiz imkan vermez' diyorlar. İşçiye, emekliye biraz verin deyince de aynı şeyi söylüyorlar. Seçimlerde siyasi partilere milyonlarca TL veriyorlar. Allah'tan korkulmaz mı? Ekonomik krize rağmen siyasi partilere milyonlarca TL hazine yardımı yapılmasına anlam veremiyorum. Biz bütçeden para almıyoruz. Kriz altta kalanları vurdu. Vatandaşın sesi çıkmıyor. Vatandaşın halini soran yok. Biraz halkın içine girin, derdini sorun. Kriz teğet mi geçmiş, yüreğinden mi vurmuş? Bu düzeni değiştirmek için yerel seçimi dönüm noktası yapalım.''

''HÜKÜMETSİN DİYE HER İSTEDİĞİNİ YAPAMAZSIN''

Mevcut sistemin doğru insanları da yolsuzluğa bulaştırdığını öne süren Yazıcıoğlu, yolsuzluğa karşı şeffaf süreç yönetimini önerdiklerini bildirdi. Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Seçimlerde iktidar partisine oy vermezseniz, hizmet gelmez diyorlar. Bu kadar ayıp, hukuk dışı ve saygısız anlayış görmedim. AK Parti'yi milletimiz kötü bir yönetimden sonra iktidara getirdi. Ne için? Anayasayı değiştirsin, gelir dağılımı adaletini sağlasın, seçim kanununu değiştirsin ve yolsuzluk yapanlardan hesap sorsun diye. Eğer adil olmazsan, hak ve hukuka riayet etmezsen, seni alır ve başka bir yere getirir ve yerine de Yazıcıoğlu'nu getirir. Hükümetsin diye her istediğini yapamazsın.''

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ü, grup toplantısında yaptığı Kürtçe konuşmadan dolayı eleştiren Yazıcıoğlu, ''TBMM'de resmi dil Türkçe'dir ama (ben anayasa tanımam, TBMM çatısı altında Kürtçe konuşurum) diyor. Ben Kürtçe'ye karşı değilim. Kürtler bizim kardeşimiz. Bölücülüğe ve teröre ve PKK'ya karşıyım. Bölücülüğe hayır diyoruz. Türkiye'nin resmi dili Türkçedir ve Türkçe konuşulacaktır'' şeklinde konuştu
Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri