Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP vatandaştan nasıl oy istiyor?

23.03.2009 18:49
Alperenler 29 Mart yerel seçimlerinde seçimlere değişik bir söylemle hazırlanıyorlar.
MURAT SEVİNÇ'in yazısı...

Bu konuda görüştüğümüz BBP Bursa İl Başkanı Tahir Kahveci, “Vatandaşlar, ‘İki oyum olsa birisini BBP’ye verirdim’ diyorlardı. Şimdi biz kendilerine diyoruz ki, bu seçimde birden fazla oy kullanma hakkınız var. BBP’yi seviyorsan ve önceliğin BBP ise, bütün oylarına talibiz. Ama, yok “Her oyu veremem” diyorsanız, en azından ‘İl Genel Meclisi’ oyunuzu bize veriniz diyoruz ve vatandaşlar bunu mennuniyetle karşılıyorlar ve “Vereceğiz” diyorlar. Tabii ki her seçmene ulaşmamız zor. Hazine’den bir kuruş yardım almıyoruz. Kendi kısıtlı imkanlarımızla ulaşabildiğimiz ve anlatabildiğimiz kadarıyla olumlu tepki alıyoruz ve bu olumlu tabloya baktığımızda, Bursa’da İl Genel Meclisi oylarımız % 5’i çok rahat görecektir. Bu seçimlerde BBP’nin % 5 oy alması demek, bir sonraki genel seçimler için BBP’nin çok rahatlıkla barajı aşıp TBMM’de olması demektir. Çünkü, ülkemizin buna ihtiyacı, ülkemizin BBP’ye ihtiyacı var.”
Birçoğu, 28 Şubat post modern darbe sürecinde birlikte mücadele verdiğimiz arkadaşlarım olan Bursa BBP ekibini yakinen tanırım. Hepsi tertemiz, dürüst, imanlı arkadaşlardır. Bunlardan Kurucu İl Başkanı olan Av. Veysel Aşkın, İl Genel Meclisi 1. sıradan aday olmuş. BBP’nin “Kırklar Meclisi” üyesi olan Veysel Aşkın, yıllardır büyük bir mücadele vermiştir. Eski İl Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ekrem Alfatlı ise, BBP’nin Yıldırım listesinden 1. sıra adayı. Efendi ve uzlaşmacı kişiliği ile herkesin sevip saydığı Ekrem Alfatlı kardeşim tam bir Alperen’dir. Nilüfer İlçesi’nde ise, Asansörcüler Odası Başkanı ve aynı zamanda da Tokat Vakfı yöneticisi olan genç iş adamı Salih Uçak aday gösterilmiş İl Genel Meclisi 1. sıradan. Bu kardeşlerime “Yolunuz açık olsun” diyorum.
OSMANGAZİ’DE EVLAD-I FATİHAN BİR ADAY
Yakın zamana kadar kendisi hakkında hiçbir kanaat sahibi değildim. Bu seçim sürecinde tanıdım ve böyle bir kardeşimi tanımaktan da büyük bir memnuniyet duymaktayım. Ne yalan söyleyeyim, ben hayatımda bu kadar halim selim ve mütevazı birisini tanımadım desem, inanın ki, çok abartmış olmam. Geçtiğimiz dönemde Bursa milletvekilliği de yapan bu kardeşimizin adı Mustafa Dündar’dır. Başlangıçta hiç adı sanı geçmeyen Mustafa Dündar’ı bizzat Tayyip Bey’in kendisi aday yapmıştır. İlk önce benim de aklımda soru işaretleri vardı ama kendisini tanımaya başladıkça çok sevdim ve şimdi ise, “İnşallah kazanır” diye de dua ediyorum. Böylesine halk adamlarına Türkiye’nin de, Bursa’nın da ihtiyacı vardır.
“IŞIL IŞIL NİLÜFER”
Evet, bu seçim döneminde Bursa reklam panolarını süsleyen en meşhur slogan “Işıl Işıl Nilüfer” sloganıdır. Buna sebep de, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Işıl Zeliha Gençoğlu Maydaer’dir. Yüksek Mimar olan Işıl Hanım, zaten Nilüfer ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi. Bu bakımdan da son derece deneyim sahibi bir bayan. Alt kadrosu da nitelikli isimlerden oluşuyor. Mesela, Makina Mühendisleri Odası eski Başkanı İsmail Hakkı Kavurmacı bunlardan sadece bir tanesi. Bunun yanında, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Celil Çolak da kontenjandan 1. sırada yer alıyor. Bu her iki isim de çok iyi tanıdığım ve sevdiğim kardeşlerim. İnşallah, kazanırlar da hizmet etmeleri nasip olur.
Bursa’da AK Parti’nin en çok asıldığı yer de Nilüfer ilçesi. Çünkü, bu bölge CHP’nin kalesi olarak görülüyor ve AK Parti’nin Bursa’da kazanmış sayılabilmesi için kıstas, Nilüfer’in alınmasıdır. Bu nedenle de, var güçleri ile Nilüfer’e karargâh kurmuş durumdalar ve başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak üzere, ev ev dolaşıp kendilerini anlatmaya çalışıp oy istiyorlar. Bakalım bu seçimlerde solun kalesi olarak bilinen Nilüfer’de seçimi alabilecekler mi?.. Çünkü, Ankara’da Çankaya ne ise, Bursa’da da Nilüfer o.
Biz de buradan, millet ve memleket hayrına hizmete talip olan adaylara başarılar diliyoruz. Neticede bu şehir, bu memleket bizim. Hayırlı olan kimse, o kazansın.
Tel: 0532 342 93 01

VAKİT

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri