Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP Lideri'nin Erdoğan Hakkındaki Görüşleri

07.02.2010 18:40
BBP lideri Yalçın Topçu, ''Meclis'teki muhalefet partilerinin, iktidarın gırtlağına sarılarak, adeta kafa atarak, yumruk atarak yaptıkları muhalefeti reddediyorum" dedi. Topçu, Erdoğan'ı niye takdir etti, niye kınadı?

 

Topçu, partisinin İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda yapılan Yozgat İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti.

Ülkenin iyi yönetilmediğini ileri süren Topçu, sözlerine şöyle devam etti:

''Meclis'teki ana muhalefet ve diğer muhalefet partilerinin, iktidarın gırtlağına sarılarak, adeta kafa atarak, yumruk atarak yaptıkları muhalefeti reddediyorum, böyle şey olmaz. Bir hanım efendinin üzerinden gönderme yapacaksın. İki Cihan Server'i Allah'ın habibi Peygamber efendimizin üzerinden siyaset yapacaksın. Bu nasıl bir anlayış, bunu reddediyorum, böyle bir anlayış olmaz.

Öbür taraftan iktidara da sesleniyorum; siz her şeye rağmen tahammüllü olacaksınız. Her konuşmanızı şiirle yapıyorsunuz, menkıbeyle süslüyorsunuz, o zaman size Şeyh Edebali'nin sözünü hatırlatıyorum; 'Sövmek onlara, susmak ve sükunet etmek sana düşer', sen de bu kadar celalli olmayaydın.''

Topçu, siyasi iradenin, bölücülerin ''sözlerini'', ''sazlarını'' bu kadar millet geneline yaymada vebal altında olduğunu ileri sürerek, ''Bin yıldır bir arada beraber yaşadığımız, yumurta ikizi kardeş haline geldiğimiz insanların adını koyarak, sorun demeleri işin en büyük yanlışıydı'' iddiasında bulundu.

Bu milletin bin yıl beraber olduğunu, kıyamete kadar da hep bir ve beraber olacağını ifade eden Topçu, kimsenin bu milleti bölüp, parçalamaya gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Yalçın Topçu, iktidar partisinin yaptıklarını beğendiğinin altını çizerek, şu görüşleri dile getirdi:

''Ben sayın Başbakanı şaşkınlıkla seyrediyorum, yaptıklarını da beğeniyorum. Gelirken gördüm, 'Elmadağ'ı geçtik mi?' dedim arkadaşlara, 'Geçtik' dediler, 'Allah razı olsun' dedim. Eskiden o Elmadağ'da neler çekerdik, kıvrımlar falan. Allah razı olsun. Geçenlerde Bursa-Bilecik tarafındaydım, 3 şeritli yollar, güzel, taktir ediyorum. Efendim Ürdün'le, Suriye'yle, Libya'yla vizeler kalktı, sıfır problem haline geliyor, çok güzel, beğeniyorum. 452 bin insanı iş sahibi yaptılar bravo, çok iyi, ama Habur'da eşkıyaya yapamadığını Tekel işçisi gariplere Abdi İpekçi Parkı'nda yaptı. Bunun için de kınıyorum.''

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri