Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalçın Topçu Hareket İstedi

17.09.2009 22:15
Kütahya'da konuşan BBP lideri Yalçın Topçu, askerin 75 km içeriye girerek eşkıyanın başını bulup ezmesini istedi, Ankara anlaşmasını hatırlattı.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''75 kilometre içeriye girip bu eşkıyanın başını kovuğunda bulup ezmelisiniz. Ne duruyorsunuz, elinizi tutan mı var? Tezkere bahanesine gerek yok, Ankara Anlaşması bu hakkı veriyor'' dedi.

Topçu, BBP Kütahya İl Başkanlığınca Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, milletin gündeminin aş, iş, huzur ve barış olduğunu söyledi.

''BBP'nin büyük Türk milletinden 21 belediye, 1 milyon oy almış bir parti olduğunu'' belirten Topçu, ''Demokratik Açılım'' çalışmaları konusunda siyasi iktidarın usul ve üslupta hata yaptığını savundu. Topçu şöyle konuştu:

''Şimdi bölücü terör örgütünün sözcüleri adeta Türkiye Cumhuriyeti'nin elçileriymiş gibi Kuzey Irak'ta dolaşıyorlar, görüşmeler yapıyorlar. 1946 Ankara Anlaşması var. Bir kez daha hatırlatıyorum. Türkiye Cumhuriyeti ile Irak arasında 1946'da, Türkiye ile Irak sınırlarıyla alakalı anlaşmaya gelelim, tezkereye gerek yok. 75 kilometre içeriye girip bu eşkıyanın başını kovuğunda bulup ezmelisiniz. Ne duruyorsunuz, elinizi tutan mı var? Tezkere bahanesine gerek yok, bu anlaşma bu hakkı veriyor.''

Topçu, Ermenistan'la İsviçre'de protokol imzalanmasının doğru olmadığı görüşünü dile getirerek, ''İsviçre neresi? Ermeni tezleri konusunda Avrupa Birliği ülkeleri içinde en sağlam duran devlet. Herhangi bir ülkenin vatandaşı İsviçre topraklarında, (Ermeni soykırımı hikaye, safsata) dese hemen onu hapse tıkarlar'' dedi.

Ermenistan konusunda yapılması gerekenin, ''Hocalı Katliamı'nın protokolün içine katılması, Ermenilerin Karabağ topraklarından bir an evvel çekilmesi, Sarkisyan'ın Kars Antlaşması'nı tanıyıp sözde soykırım iddialarından vazgeçtiğini diasporaya deklare etmesi'' olduğunu söyledi. Topçu, şunları kaydetti:

''Ülkeyi Gazi Mustafa Kemal'den bu tarafa yönettiler. Geldiğimiz noktayı bir kez daha TÜİK'in verileriyle söyleyeyim. 600 milyar doları aşkın borcumuz var, ihracat yüzde 33 geriledi, büyüme hızımız yüzde 13.5 düştü, işsiz sayısı 12-13 milyon, 30 bin öğrencimiz üniversite sınavlarında sıfır çekiyor.''
Bu haber toplam 3598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri