Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP'den Dink'in katillerine tepki

08 Temmuz 2008 / 12:51
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, BBP’nin isminin Hrant Dink cinayeti davasıyla anılmasının "insafsızlık ve provokasyon" olduğunu ifade etti.
Topçu, yazılı açıklamasında, nefretle kınadıkları Hrant Dink cinayetini bazı çevrelerin BBP’ye fatura etmeye çalıştığını savundu.

"Hrant Dink’in öldürüldüğü yılın, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük siyasi krizinin yaşandığı yıl olmasını basit bir tesadüf olarak gören ve bu zamanlamayı sorgulamayan belli bir kesimin, bu tutumunu 2007 başlarından beri sürdürmesinin", bu tutumun "geçici bir körlük olmadığının da bir ispatı" olduğunu öne süren Topçu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"AKP’ye yönelik kapatma davası, Ergenekon soruşturması ve siyasi gerginliklerin çok fazla toz çıkarttığı bu günlerde, BBP’nin isminin bu dava ile anılması insafsızlık ve provokasyondur. Dink cinayetinin iplerini elinde tutan kuklacının kim ya da kimler olduğunu bu süreçte somut delilleriyle söylemek imkansızken, kar-zarar hesabı göz önüne alındığında Türkiye’nin zarara uğratıldığı aşikarken, partimizin ve düşüncelerimizin hedef gösterilmesi, şiddetle kınanmaya layık art niyetli bir hadisedir."
Kaynak:
Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri