Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'nin saldırı yorumu

19.06.2010 15:35
BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız "Bu acılardan hepimiz sorumluyuz. Hiç kimse sorumluluktan kaçamaz" dedi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 8 askerin şehit 14 askerin yaralanmasına sonuçlanan PKK saldırısı Ankarayı da karıştırdı. BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız "Bu acılardan hepimiz sorumluyuz. Hiç kimse sorumluluktan kaçamaz" dedi. 

BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 8 askerin şehit olduğu ve 14 askerin yaralandığı PKK saldırısını “Yeniden sözün bittiği yerdeyiz, kelimelerin anlamsız olduğu bir sürece başladık. Bu acılardan hepimiz sorumluyuz, hiç kimse sorumluluktan kaçamaz” şeklinde değerlendirdi. Yıldız, “Türkiye'yi yönetenlerin çocukları askerliklerini deniz kenarında yapıyor ama halkın çocukları canını yitiriyor. Siyasiler de cenazelerine gidip timsah gözyaşları döküyor. Göstermelik cenaze merasimlerinden bıktık artık. Acıları gerçekten içlerinde hissetselerdi bu sorunu çözerlerdi” diye konuştu.

"BAŞBAKAN 'BEDELİ NE OLURSA OLSUN' DEDİ AMA GEREĞİNİ YAPMADI"

Açılımın bittiğine yönelik tartışmaları hatırlatan Yıldız “Açtık kapattık meselesiyle olmuyor. Bu devlet açılımı mı, devlet projesi mi yoksa AKP'nin siyaset malzemesi mi? Devlet projesiyse devleti yönetenler çözülmesini istiyorlarsa ‘demokratik ülkeyiz, AB'ye gireceğiz' diyorlar. AB ülkeleri bu sorunları nasıl çözmüşse, dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok o yöntemler kullanılarak bu sorun çözülür. Kimse kendi makam mevkisini hesaba katmasın bu önemli bir mesele. Başbakan ‘bedeli ne olursa olsun' dedi ama gereğini yapmadı. Silbaştan yaparsan da 1990'lara döneriz. Projesi neyse topluma açıklaması lazım” dedi.

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri