Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bebeğin başı doğumda koptu

30 Kasım 2008 / 08:30
Evli çiftin çocuk hayalleri, yaşanan şüpheli ölüm ardından yarım kaldı. 5 kilo ağırlığındaki bebeğin kafası mı koparıldı?
Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde oturan 1 yıllık evli Selma ve Hasan Usul çiftinin çocuk hayalleri, yaşanan şüpheli ölümle yarım kaldı.

9 aylık hamile 19 yaşındaki Selma Usul kontrollerinin ardından önceki gün Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, sancıları artınca da ertesi gün nöbetçi doğum uzmanı Dr. Haluk Uçkan tarafından doğumhaneye alındı. Bir süre sonra yoğun bakım ünitesine kaldırılan Selma Usul'un ölü doğum yaptığı bildirildi. Yaklaşık 5 kilogram ağırlığındaki bebeğin morga kaldırıldığını duyan 24 yaşındaki baba Hasan Usul ise sinir krizi geçirip acil serviste tedaviye alındı.

Bebeklerine ‘Ayşegül’ adını vermeyi planlayan Usul ailesinin fertleri, bebeğin doğum sırasında başının koptuğunu iddia ederek, doğumun yaptıran Uzman Dr. Haluk Uçkan, operasyona katılan personel ve hastane yönetimi hakkında Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Aile, olaya sezaryen ile normal doğum arasında yaşanan tereddütün ve ihmalin neden olduğunu öne sürdü.

İnşaat işçisi baba Hasan Usul, eşinin önce normal doğuma alındığını belirterek şu iddialarda bulundu:

“Sonrasında bebeğin oldukça kilolu geleceğinin anlaşılması üzerine sezaryen için hazırlıklara başlanmış. Bu sırada bebeğin rahimden başını çıkarmasıyla sezaryen işlemi yarıda kalmış. Sonrasında bebeği çıkarmak için uğraşan ekip, bebeğin iri olması ve rahim duvarına takılıp kalması nedeniyle doğumu gerçekleştirememiş. Sezaryene başlayan ekip, bu sırada bebeğin öldüğünü fark etmiş. Eşimi kurtarmak için de ölü bebeğin kafasının bedeninden ayırılarak doğumun sezaryenle tamamlandığı iddia ediliyor. Ama biz bebeğin başının ölmeden önce koparıldığını düşünüyoruz.”

Hastane yönetimi, olayla ilgili açıklama yapmazken, gerçeğin savcılık tarafından başlatılan soruşturma sonunda belil olacağı kaydedildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri