Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bebeklerin katili bulundu

22 Eylül 2008 / 21:00
Tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran bebek ölümlerinin sorumlusu bulundu. Bebek katilini aslında çok yakından tanıyoruz.
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 13 bebeğin enfeksiyondan öldüğü ortaya çıktı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfekisiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk bebek ölümlerinin enfiksiyondan kaynaklandığını söyledi.

Yeni doğan ünitesi karantinaya alındı ve bölüme bebek kabul edilmiyor. Toprağa verilen 5 bebek ise mezardan çıkarılarak incelemeye alınacak.

AİLELER ŞİKAYETÇİ OLDU

Bebeklerini kaybeden 10 ailenin emniyette ifadelerine başvuruldu. Ailelerden 5'i hastane hakkında şikayetçi oldu.

İkizlerinden birini kaybeden baba Musa Yaylak, ''Daha isimlerini bile koymamıştık. Ölüm nedeniyle ilgili önce bir şey söylemediler, sonra öğrendik ki hastane mikrobuymuş. Diğer bebeğim hastanede. Başka hastaneye götürmek istiyorum ama enfeksiyon nedeniyle kabul etmezler diye alamıyorum. Hayatından endişe ediyorum bebeğimin.''


''SON BEBEK ŞANSIMIZDI''

Aynı hastanede 17 günlük bebeklerini kaybettiklerini anlatan Suat Özcan da şunları söyledi: ''Eşim Habibe yüksek tansiyon hastası. Risk alarak hamile kalmıştı. 7 aylık hamileyken sezaryen ile doğum yaptı. Eşimin sağlık durumu nedeniyle bizim ilk ve son bebek şansımızdı. Nasıl böyle bir ihmal olabilir. Şikayetçiyiz.''

ADINI EYLÜL KOYACAKLARDI

10 günlük bebeği ölen anne Nazife Akman bebek eylül ayında doğduğu için adını Eylül koymayı planladıklarını belirterek, ''Bebeğimizin ciğerleri normal gelişmediği için hastanede tedavi görüyordu. Durumunu sormak için hastaneyi aradık, öldüğünü öğrendik. Çok üzgünüz'' dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri