Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bedelli askerlik meclis gündemine taşındı

03.04.2009 08:48
Adıyaman Milletvekili Şevket Köse bedelli askerlik konusunu meclis gündemine taşıdı.

CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, bedelli askerlik için düzenleme yapılıp yapılmayacağını sordu. Köse, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, bugüne kadar kaç kez ve hangi tarihlerde bedelli askerlik için yasa çıkarıldığını öğrenmek istedi.

Çıkarılan bedelli askerliklerin ekonomiye ne kadar katkı sağladığını da öğrenmek isteyen Köse, ''Önümüzdeki süreçte, bedelli askerlik çıkarılmasına ilişkin herhangi bir yasal düzenleme yapılması hükümetinizce düşünülmekte midir?'' diye sordu.

CHP'nin Bedelli askerlikle ilgili attığı bu adım büyük heyecan yarattı. Bedelli askerlik beklentisi içinde olan büyük kitle, "CHP hislerimize tercüman oldu, bu sorunu da onlar çözecektir" diye ümit ediyoruz, dedi. Şimdi gözler hükümetten cevap bekleyen CHP'ye nasıl bir açıklamanın geleceğine kilitlendi.

Bu arada alınan bilgiye göre CHP'nin olası bir bedelli askerlik yasası konusun da olumlu yaklaşım sergilediği öğrenildi. Bedelli askerlik yasası bekleyenler heyecanla en kısa sürede bu konuda ciddi bir adım atılarak sorunun çözülmesini bekliyor.
.


Bu haber toplam 1412 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri