Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bekir Coşkun Türkiye'yi terk mi edecek?

24.10.2010 14:05
Bekir Coşkun'dan 'seçimi tekrar AKP kazanırsa ne olur?' sorusuna cevap: Referandum benim yazı yazıp yazmamamla ilgiliydi. Seçim benim gibilerin Türkiye'de kalıp kalmamasıyla ilgilidir

Habertürk'ten olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra Cumhuriyet'ye yazmaya başlayacak olan Bekir Coşkun'a en zor AKP sorusu soruldu. "Seçimi tekrar AKP'nin kazanması halinde ne olacağı" sorusuna Bekir Coşkun'dan çok ilginç bir cevap geldi: 'Referandum benim yazı yazıp yazmamamla ilgiliydi. Seçim benim gibilerin Türkiye'de kalıp kalmamasıyla ilgilidir.'

İşte "Türkiye şimdi yeni bir seçime gidiyor. Referandum, Mustafa Balbay'ın cümlesiyle 'köprüden önceki son çıkıştı'. Seçimde ne yapılır ona bakmak lazım" diyen Bekir Coşkun'un Akşam Gazetesi'ne yaptığı o açıklamalar:

- Peki, seçimi tekrar AKP kazanırsa?
Referandum benim yazı yazıp yazmamamla ilgiliydi. Seçim benim gibilerin Türkiye'de kalıp kalmamasıyla ilgilidir.

- Ne demek bu, AKP kazanırsa bu ülkede yaşayamaz mısınız?
Bizi yaşatacaklarını zannetmiyorum. Başıma bir iş gelecektir. Bir şekilde tarumar ediliriz. 2002'den sonraki süreçte olup bitenleri gördükten sonra hep şunu yazdım. 'Sıra size gelecek!' Derken önce yazarlar, sonra bizim Ertuğrul gibi yayın yönetmenleri ve patronlara sıra geldi.

- Patronlar çaresiz mi bırakılıyor?
Bakın açık bir şey söyleyeyim. Hiçbir zaman Aydın Doğan'ı da suçlamadım, Turgay Ciner'i de. Yapmak istemedikleri bir şeyi yapmak zorunda olduklarını düşündüm.

Akşam gazetesinden İpek Özbey'in Bekir Coşkun röportajının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Bu haber toplam 2466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri