Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belgede Ki 1 Numara Gözaltında

11 Şubat 2009 / 09:37
Ergenekon operasyonu dün geceyarısı yeniden dalgalandı.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı, MİT’in hazırladığı “Karargâhevleri Raporu”yla ilgili soruşturma başlattı. İstanbul ve Ankara’daki operasyonda rapordaki isimler dün geceden itibaren gözaltına alınmaya başlandı.

MİT’in hazırladığı Karargâhevleri Raporu, Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e gönderilmişti. Savcılık, bu raporu Genelkurmay Başkanlığı’na iletti. Rapor, Hava Harp Okulu’nun da adının geçmesi nedeniyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı’na ulaştırıldı.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı da, belgeler üzerinde yaptığı incelemeler sonrasında dün operasyonel çalışma başlattı. İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında, her iki kentteki Merkez Komutanlığı timleri, jandarma ve polis ekipleriyle birlikte savcılık talimatında belirtilen isimleri gözaltına aldı.

KARARGAHEVLERİ RAPORU'NUN 1 NUMARASI

İlk olarak, “Karargâhevleri Raporu’nun 1 numarası” olarak kayıtlara giren İbrahim Arslan yakalandı.

Rapora ek olarak hazırlanan örgütsel şemada en üst konumda bulunan ve sivil olan İbrahim Aslan’ın, İstanbul Metrocity Alışveriş Merkezi’nde işyeri bulunuyor.

Ardından listede yer almayan, ancak Arslan’la bağlantısı olduğu öne sürülen B.Ç. ile O.E. adlı siviller de gözaltına alındı. İstanbul’da 4 kişinin daha gözaltına alınacağı öğrenildi. Soruşturma kapsamındaki gözaltılar arasında, İP Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin’in de bulunduğu öğrenildi.

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri