Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belgeler yakıldı mı?

21 Temmuz 2008 / 16:05
Sultanbeyli'de dün çıkan yangında, bir güvenlik şirketine ait belgeler ve elbiseler bulundu. Ergenekon Lobi'de Güvenlik Şirketleri'ne bir bölüm ayrılmıştı.
İstanbul Sultanbeyli'de üç ayrı noktada çıkan orman yangınını söndürmeye giden itfaiye ekipleri, “Adres” adlı özel güvenlik şirketine ait yüzlerce dosya, belge ve üniformayla karşılaştı.

Yedi dönüme yayılan yangının, şirkete ait evrakın imha edilmesi sırasında çıktığı tahmini üzerine, beş kişi gözaltına, belgeler de incelemeye alındı.

Sultanbeyli'de dün öğle saatlerinde ormanlık alanın üç ayrı noktasında yangın çıktı. Olay yerine giden itfaiye ekipleri yangının çıktığı yerde bir özel güvenlik firmasına ait yüzlerce çalışanın kimlik ve sicil bilgileri ile parmak izlerinin bulunduğu dosya ile üniformaların yakıldığını belirledi. Adres Güvenlik Şirketi'ne ait olduğu görülen dosyalarda ayrıca imzalı boş senetlerin olduğu da dikkat çekti.

BEŞ KİŞİ GÖZALTINDA

Bu evrakların yakılmaya çalışılması sırasında çıktığı tahmin edilen yangın, itfaiye ekipleri, Orman Müdürlüğü ekipleri ve vatandaşların çalışmalarıyla söndürüldü. Söndürme çalışmalarına ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yangın söndürme uçakları da destek verdi. Bu arada yangınla ilgili beş şüphelinin Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan Adres Güvenlik Şirketi'nin internet sitesinde 'Selim Canbazoğlu'nun şirketimizle ilişiği kalmamıştır' duyurusu dikkat çekti.

TARAF GAZETESİ'NDE GÜVENLİK ŞİRKETLERİYLE İLGİLİ ÇARPICI BİR BİLGİ YERALMIŞTI

Taraf Gazetesi'nde yayınlanan "LOBİ" isimli belgede Ergenekon'un stratejisi yayınlanmıştı. Bu stratejide Güvenlik Şirketleri de yeralıyordu. Dünkü yangın, "belge mi imha ediliyor" sorusunu akla getirdi.

İşte LOBİ Belgesindeki o bölüm:

Güvenlikçiler şirketlere sızdırılacak

Lobi, güçlü ticari şirketlerde kadrolaşmak için insan kaynakları ve güvenlik şirketleri kurmayı öngörüyor. Nitekim bunlardan biri de, önceki gün cezaevinde rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Ergenekon tutuklusu Veli Küçük'e aitti: Stratejik Güvenlik A.Ş...

Kaynak:
Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri