Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bem-Bir-Sen,Yazıcıoğlu'nu Ziyaret Etti

02 Aralık 2008 / 12:24
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ve Genel Eğitim Sekreteri Recayi Karslı BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen BBP Olağan Kurultay’ında yeniden genel başkan seçilen
Bem-Bir-Sen, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na Nezaket Ziyaretinde Bulundu

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel TURBAY:
“Şaibeye Karışmamış Temiz Adaylar İstiyoruz”

BBP Genel Başkanı Muhsin YAZICIOĞLU:
"Şeffaf Süreç ve Büyük Aile"

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ve Genel Eğitim Sekreteri Recayi Karslı BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen BBP Olağan Kurultay’ında yeniden genel başkan seçilen Yazıcıoğlu’nu kutladı.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel TURBAY:
“Şaibeye Karışmamış Temiz Adaylar İstiyoruz”

Parti genel merkezinde gerçekleşen ziyarette, Türkiye’nin yerel yönetimler seçimleri sath-ı mahalline girdiğini belirterek, kendilerinin ve toplumun genel arzusunun şaibeye bulaşmamış, vizyon ve misyon sahibi adayları görmek istediğini söyledi.

Turbay, yerel seçimlerde partilerin aday belirlerken birtakım kriterler getirmesi ve yerel seçimlerde adı şaibeye karışan kişilerin kesinlikle aday yapılmaması gerektiğini belirterek, “Ahbap-çavuş, eş-dost ilişkisi” ve aşiret bağlantılarından da uzak durulması gerektiğini kaydederek, "Halktan kopuk olmayan güçlü ve çalışkan belediye başkanlarına ihtiyaç vardır" dedi.

“Her IMF İle Anlaşmada Fatura Dar Gelirliye Çıkıyor”

Ekonomik krize de dikkat çeken Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, "Ne zaman IMF ile anlaşma yapılsa, fatura dar gelirliye çıkıyor Fırsatçılar var. Krizden etkilenmeyen reel sektör yok. İşsizlik oranı arttı. Her kriz döneminin fırsatçıları vardır. Bunlara fırsat verilmemeli" dedi. Hükümete seslenen Turbay, anlaşmanın çalışanlara yansıtılmamasını istedi.

BBP Genel Başkanı Muhsin YAZICIOĞLU:
"Şeffaf Süreç ve Büyük Aile"

Bem-Bir-Sen’in partisine yapmış olduğu nezaket ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Basın mensuplarının da hazır bulunduğu ziyarette "Şeffaf Süreç ve Büyük Aile" adını verdikleri yerel seçim projelerini de Bem-Bir-Sen ziyareti vesilesiyle kamuoyuna açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bugünkü sistemin en dürüst insanı bile hırsız yaptığını savunarak, "Şeffaf Süreç ve Büyük Aile projemizle en yanlış insan bile yanlış yapamayacak" dedi.

Yazıcıoğlu, "Şeffaf Süreç ve Büyük Aile" adını verdikleri yerel seçim projelerinde şeffaflığı esas aldıklarını vurgulayan Yazıcıoğlu, bütün süreçlerin tüm mahallelerde dijital kameralarla halk tarafından izlenebilir olmasını istediklerini belirtti.

Yazıcıoğlu, "Şeffaf Süreç ve Büyük Aile" projelerini BBG programına benzeterek şunları ifade etti:

"Her dakika çalışanlar ne aldı, ne verdi, ne konuştu, hangi kararları alacaklar, hangi önergeler verildi, ne zaman yasalaşacak hepsinin dijital ekranlarla millete açıklanmasını ve milletimizin seyretmesini istiyoruz. Bir şehrin büyümesinden, projesine, şehir planına kadar diğer tarafta da encümen kararlarının bütün görüşmelerinin ve imar çalışmalarının açık olmasını istiyoruz. Bugün süreçler kapalı, şovları sahnede yapılıyor, o zamana kadar da kimse bir şey anlamıyor"

"Siyasi Partiler ve Seçim Yasası Değiştirilmeli"

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcığolu, her vatandaşın tercih kullanarak milletvekillerini, belediye meclis üyelerini ve il genel meclis üyelerini seçebilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye'de Siyasi Partiler ve Seçim Yasasının değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Yazıcıoğlu, "Kürsü hariç dokunulmazlıklar kaldırılmalı. Türkiye'de bütün kararlar şeffaf alınmalı ve süreçler vatandaş tarafından görülmeli. Bu sistem, Türkiye'yi daha da demokratikleştirecektir" dedi.

“Kamu Çalışanlarına da Ek Zam Verilmeli ve Piyasa Rahatlatılmalı"

Ekonomik krizlerin Türkiye'deki sorunları derinleştirdiğini ifade eden Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

"Hangi ülkeyle ne kadar dış ticaret hacmimiz varsa o nispette karşılıklı kendi paralarımızı kullanalım iki ülke de rahatlasın. Piyasada müthiş bir durgunluk başlamıştır, başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere swap anlaşması yapılıp barter yaparak doları aramızdan çıkarmamız lazım. Hepimiz doları beslemekle meşgulüz. Rusya, Kazakistan, Türkmenistan'la iş yapıyoruz ama hep beraber doları besliyoruz. Dünya sistemini değiştirmeye Türkiye öncü olmalıdır. Kendi paralarımızı karşılıklı kullanmalı ve doların saltanatını yıkmalıyız, bunu da para basarak rahatlıkla karşılayabiliriz. Kamusal alandaki ekonomik münasebetlerde çok rahatlıkla barter sistemi yaparak dış ticaret açığı önlenebilir. KOBİ'ler daha çok desteklenerek harekete geçirilmeli ve piyasaya biraz daha para sirküle edilmeli. Kamu çalışanlarına verilen ücret farkı doğalgaz zammıyla ellerinden alındı. Kamu çalışanlarına da ek zam verilmeli ve piyasa rahatlatılmalı."

IMF dayatmalarıyla sürekli kriz yaşandığını ve faturasının dar gelirliye çıktığını ifade eden Yazıcıoğlu, "IMF bizim iktidarın ümüğünü sıkıyor, iktidar da kamu çalışanlarının ümüğünü sıkıyor. Milli düşünmek milli bakmak ve milli görerek milli çözümler üretmek gerekiyor" diye konuştu.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ve Genel Eğitim Sekreteri Recayi Karslı’nın BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na parti genel merkezinde yaptığı nezaket ziyaretine, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Danışmanı ve Sendika Uzmanı Tarkan Zengin, Genel Koordinatör Sultan Kara ve Basın Müşaviri Hamit Seven’ de katıldı.Gerçekleştirilen ziyarette,BBP Kadın Kolları Genel Başkanı Firuzan Tanrıkulu'nun yanısıra BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser'de hazır bulundu.Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri