Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bem-Bir-Sen'den Üyelerine Bayram Müjdesi

08 Aralık 2008 / 16:38
Bem-Bir-Sen üyeleri artık TOKİ ile yapılan “ön anlaşma” neticesinde “kura”ya girmeden TOKİ İstanbul Kayabaşı Projesi’nden konut sahibi olabilecek.
Bem-Bir-Sen’den Üyelerine
TOKİ Konutları İçin Bayram Müjdesi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen),
konut sahibi olmak isteyen üyeleri için T.C. BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI – (TOKİ) ile mutabakata vardı.

Bem-Bir-Sen üyeleri artık TOKİ ile yapılan “ön anlaşma” neticesinde “kura”ya girmeden TOKİ İstanbul Kayabaşı Projesi’nden konut sahibi olabilecek.

İstanbul öncelikli olmak üzere, TOKİ İstanbul Kayabaşı Projesi’ni kapsayan konuyla ilgili yapılan ön anlaşma protokolüyle, TOKİ Finans Daire Başkanı Ayhan Karaca, Bem-Bir-Sen Genel İdari ve Mali Sekreter Gürkan Alper ve Bem-Bir-Sen İstanbul İl Başkanı Levent Uslu tarafından talep edilen konut sayısına göre tahsisin yapılması hususunda mutabakata varıldı.

Anlaşma, “Yeni bir şehir kuruluyor…İstanbul dönüşüyor…” Sloganıyla sunduğu TOKİ İstanbul Kayabaşı Projesi’nde konut sahibi olmak isteyen İstanbul Bem-Bir-Sen üyelerinin kuraya katılmadan konut sahibi olmalarını öngörüyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Bem-Bir-Sen Genel İdari ve Mali Sekreter Gürkan Alper, “Malumu üzere TOKİ ile mutabakata vardığımız konu, İstanbul üyelerimiz için TOKİ İstanbul Kayabaşı Projesi kapsamında konut sahibi olmak isteyen üyelerimizin kuraya girmeden, talep edilen sayı kadar konut tahsisi yapılmak suretiyle konut sahibi olması yönünde atılmış bir adımdır. Vardığımız mutabakat şimdilik İstanbul Kayabaşı Projesi ile sınırlı olmakla birlikte bu uygulamayı ülke geneline yayarak, üyelerimizi ikamet ettikleri illerde TOKİ’nin yaptığı konutlardan bu yöntemle yararlandırmak arzusu içindeyiz” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri