Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BEM BİRSEN ÖDÜLLENDİRDİ

12 Ocak 2009 / 04:16
Medya ödülünü, HABERNAME adına Yayın Danışmanımız Mesut DOĞAN aldı.
Habername.com, BEM-BİR-SEN 2008 yılı medya ödülüne layık görüldü. 15.yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan BEM-BİR-SEN, Basın Ödülleri Dağıtım Töreninde ajanslar, gazeteler, televizyonlar, internet siteleri ve dergilerden haberleriyle çalışma hayatına destek veren medya mensuplarını ödüllendirdi. Kısa adı BEM-BİR-SEN olan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası, 15 yıl boyunca yaptığı çalışmalar sonucunda yetkili sendika ünvanını aldı.

2008 yılı boyunca çalışma hayatına vermiş olduğu destekten dolayı ödüle layık görülen HABERNAME’nin ödülünü, Yayın Danışmanımız Mesut DOĞAN aldı.

15. Yıl Kutlamalarının Filistin’de yaşanan dram nedeniyle buruk geçtiğini belirten BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel TURBAY, Filistin’de yaşanan insanlık dışı katliama hiç kimsenin duyarsız kalamayacağını söyledi. Hükümet tarafından çok kısa bir süre sonra kurulacak Yerel Yönetimler Bakanlığının müjdesini veren TURBAY, yeni kurulan bakanlığın isim ve fikir babasının sendikaları olduğunu ve bunun için yıllarca mücadele verdiklerini belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu konuşmasında; sözün bittiği yerdeyiz. Gazze’de yaşanan savaş nedeniyle acımız büyük. Bütün dünyayı, Filistin’de yaşanan drama seyirci kalmamaya ve oradaki insanlara yardım etmeye çağırıyorum. Memur Sen olarak, Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz, dedi.

Programda Filistin konulu bir belgesel yayınlandı. Eğitim Bir Sen ve Memur Sen’in Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Akif İnan’ın Mescid-i Aksa Şiiri okundu. Ölüm yıldönümü olması nedeniyle, Mehmet Akif İnan’ın rahmetle anıldığı programda, İnan’ın memur sendikalarının bugüne gelmesinde büyük emeği olduğu vurgulandı.

BEM-BİR-SEN’in 15 yılını anlatan kısa bir belgeselin de sunulduğu programda, Filistin Temsilcileri söz alarak, mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini ve vatanlarını sonuna kadar savunacaklarını söylediler.


Habername Yayın Danışmanı Mesut DOĞAN, İdealkent Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emir OSMANOĞLU ile birlikte.

İLGİLİ HABER

M.Akif İnan’ı Anma


Eğitim -Bir -Sen ve Memur- Sen Konfederasyonumuzun kurucu genel başkanı, eğitimci yazar, şair, gönül insanı merhum M.Akif İNAN’ı vefatının 9. Yılında hayırla yad ediyoruz
Ülkemizde eğitime ,edebiyata ve hizmete adanmış bir yaşam sürdüren edebiyat dünyamızın da ağabeyi “Yedi güzel Adam” dan biri.
Ülkemizin ve insanlığın tüm sorunlarına duyarlı, çözümü için çabalayan, dünyevi beklentilere girmeden sorumluluk alarak yaşamını sürdürmüş ender şahsiyetlerden olan kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan, sivil toplum kuruluşlarının önemini her defasında vurgulamıştır. Öyle ki Memur Sen Genel Başkanlığını, Milli Eğitim Bakanlığına değişmeyeceğini ifade ederek makam ve mevki peşinde olmadığını daima vurgulamıştır.
Tüm imkansızlıklara rağmen bu duruş ve hizmet aşkı ile arkadaşlarıyla kuruluşunu gerçekleştirdikleri Memur Sen Konfederasyonu, kurucularının yüklemiş oldukları misyon doğrultusunda faaliyetlerini sürdürerek yönetici ,temsilci ve üyelerin yoğun gayretleri ile bugün 350 binlere ulaşan üye sayısı ve milyonlarca gönüldaşıyla Türkiye’nin en büyük ve en etkili konfederasyonu olmuştur.
İsrail zulmüne maruz kalan Filistin halkının ve bölge huzurunun; Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuyla mümkün olacağını şiiriyle tüm dünya Müslümanlarına haykırmıştır.
Yıllar önce yazdığı, gönül dünyasının da yansıması olan MESCİD-İ AKSA şiirini sizlerle paylaşmak istiyoruz….Ruhun şad olsun saygıdeğer yürekli insan.
Mescid-i Aksa
Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde
Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu
Varıp eşiğine alnımı koydum
Sanki bir yer altı nehr çağlıyordu

Gözlerim yollarda bekler dururum
Nerde kardeşlerim diyordu bir ses
İlk Kıblesi benim ulu Nebi’nin
Unuttu mu bunu acaba herkes

Burak dolanırdı yörelerimde
Mi’raca yol veren hız üssü idim
Kutsallığım belli şehir ismimden
Her yana nur saçan bir kürsü idim

Hani o günler ki binlerce mü’min
Tek yürek halinde bana koşardı
Hemşehrim nebi’ler hatırı için
Cevaba erişen dualar vardı

Şimdi kimsecikler varmaz yanıma
Mü’minde yoksunum tek ve tenhayım
Rüzgarlar silemez gözyaşlarımı
Çöllerde kayıp bir yetim vâhayım

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde
Götür müslümana selam diyordu
Dayanamıyorum bu ayrılığa
Kucaklasın beni İslâm diyordu


Kaynak:
Bu haber toplam 4370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri