Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ben de Aşı Olmayı Düşünmüyorum

13.11.2009 14:40
Devlet Bakanı Faruk Çelik de, Başbakan Erdoğan gibi aşı olmayacağını açıkladı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu makamında ziyaret etti. Çelik ziyareti sırasında gazetecilerin "Siz domuz gribi aşısı olacak mısınız?" sorusuna "Hayır, ben de olmayı düşünmüyorum. Eğer risk faktöründe değilseniz olmayabilirsiniz. Başbakan da bu anlamda olmayacağını söylemiştir." dedi.

 

Türkiye'nin hassas bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Bakan Çelik, demokratik açılım çerçevesinde bilenin de bilmeyenin de konuştuğunun altını çizdi. Türkiye'nin bu kamburları atması durumunda güzel bir noktaya geleceğine vurgu yapan Çelik, "Herkese bu kapsamda iş düşüyor, o yüzden millet olarak bu bütünlüğü sağlayacağız." şeklinde konuştu.

 

Bakan Çelik, valilik ziyaretinin ardından Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'yı ziyaret etti. Buradaki ziyaretinde de gazetecilerin "Alevi sorunu ne olacak?" sorusuyla karşılaşan Çelik, "Bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz ve ilk defa yüz yıllar sonra kucaklaşıyoruz." cevabını verdi. Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ise kesinlikle kaldırılamayacağının altını çizdi.

 

Kamuoyunda çok konuşulan telefon dinleme konusuna da değinen Bakan Çelik şöyle konuştu: "Yapılan dinlemeler konusunda yargımız gereken her şeyi yapacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yetkililer dinleme yapılmadığını söyledi, bu konu aydınlığa kavuşacaktır."

 

Bakan Çelik ziyaretlerin ardından AK Parti İl Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısına katılacak.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri