Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bengisu'nun müthiş Baykal bombası

11.05.2010 22:12
Baykal'ın hükümete yönelik suçlamaları devam ederken Habertürk yazarı Nihal Bengisu'dan yeni bir iddia geldi.

Habertürk yazarı Nihal Bengisu'dan bomba iddia! Dün akşam Habertürk'te konuşan Bengisu, Cumhuriyet gazetesi yazarı Mehmet Faraç'ın iddialarına karşılık olarak , Erdoğan'a Baykal ile başka bir bilginin servis edildiğini; ancak Başbakan'ın gelen kişiye kızıp, yayınlamaları halinde seni bitiririm dediğini söylediğini iddia etti. Peki Baykal ile ilgili bu iddialar ne? İşte bu sorunun cevabı tam bir sır!

Habertürk'te dün gece yine Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüler konuşuldu. Yiğit Bulut'un hazırlayıp sunduğu Sansürsüz'de konuşan Cumhuriyet yazarı Mehmet Faraç, kaset iddialarıyla ilgili olarak hükümeti suçladı. Kasetin komplo ve düzmece olduğunu söyleyen Faraç'a cevap Habertürk yazarı Nihal Bengisu'dan geldi.

Bengisu, gündemdeki kaset iddialarından farklı olarak Baykal ile ilgili başka bir bilginin Erdoğan'a birileri tarafından servis edildiğini iddia etti. Erdoğan'a çok yakın bir kaynaktan edindiği bilgiyi canlı yayından paylaşan Bengisu, Başbakan'ın bu bilgiyi kendisine getirerek destek isteyen kişiye tepki gösterdiğini ve bu bilginin kamuoyunda yayınlanması halinde seni bitiririz dediğini iddia etti.

İşte Habertürk yazarı Nihal Bengisu'nun gündeme bomba gibi düşen o iddiası;

Eğer millet kulaktan bilgi kulis aktarıyorsa şöyle bir bilgi daha var. Başbakan'a çok yakın bir danışmanından. Kılıçdaroğlu demiş AK Parti'yle ilgili kasetler servis edildi biz kullanmadık. Bu tabii ki etik ve onurlu bir duruş. Bende çok yakın kendisine danışmanlık yapmış kişilerden biliyorum ki bundan bir kaç yıl önce bizzat Başbakan Erdoğan'a yine Deniz Baykal ile ilgili birşey servis edildi bilgi. Erdoğan'ın verdiği cevap şu oldu: Bu bilgileri bir şekilde yayınlar, kamuoyuyla paylaşırsan değil senin yanında durmak seni bitirmek için elimizden geleni yaparız. Bende bu bilgiye sahibim

Kaynak:
Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri