Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cayır cayır yandı

07.02.2010 00:10
Samsun'da yaklaşık 1 milyon dolandırılarak üzerine borç yapıldığını öne süren genç adam Cumhuriyet Meydanı'nda üzerine benzin döküp kendini yaktı. Adamın benzin bidonuyla kendini yakması böyle görüntülendi

 

Meydana elinde benzin bidonuyla gelen Cemalettin Alış (28), üzerine benzin dökerek kendini yakmakla tehdit etti. Etrafa "Beni yaktılar, dışarı çıkacak yüzüm kalmadı. 1 milyon TL dolandırıldım. Benim olmayan borçlar yüzünden icralarda sürünüyorum yardım edin" diyerek bağıran Alış, ikna edilmeye çalışıldı.

Elindeki belgeleri gösterirken, bir anda çakmağı çakan Cemalettin Alış, alevler içerisinde kaldı. Montu, kazağı, atleti tutuşan Alış, etrafa koşarak üzerindekileri çıkartmaya çalıştı. Yanan elbiselerini çıkarmayı başaran Alış'ın yüzünde ve vücudunda ciddi yanıklar oluştu.

Elbiseleri yerde yanarken, "Beni yaktılar, devlet sesimi duymuyor" diyerek feryat edip gözyaşı döktü. Benzin bidonunu tekrar eline alan Alış, kendini bir daha yakmakla tehdit ederken, bir anda kendinden geçerek yere düştü.

Yerde sinir krizleri geçiren şahsa polisler ve vatandaşlar müdahale etti. Yerde titreyen ve şok geçiren Alış'a ilk müdahaleyi olayı izleyen sağlık görevlisi yaptı. Kendine gelen yaralıyı polis sakinleştirmeye çalıştı.

Bir süre sonra olay yerine gelen 112 Ambulans Servisi ekipleri, yaralıyı sedyeye aldı. Ambulanssa taşınan genç adam, Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

 


 

Bu haber toplam 5922 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri