Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"BERABERLİĞİMİZ DAHA DA GÜÇLENECEK"

10 Temmuz 2008 / 14:09
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bu tür menfur saldırıların, Türk milletinin birlik ve beraberliğini daha da güçlendireceğini belirterek, ''Bugün burada hep birlikte bu şehitlerimizi uğurlarken gösterdiğimiz birlik ve beraberlikte olduğu gibi...'' dedi.
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki silahlı saldırıda şehit olan polisler Nedim Çalık, Mehmet Önder Saçmalıoğlu ve Erdal Öztaş için İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde tören düzenlendi.
Tören, şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.
Bakan Atalay, törende yaptığı konuşmada, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır ve metanet dileyerek, ''Buradaki birlikteliğimiz, 3 yeni polisimizi uğurlarken milletimizin gösterdiği şu birliktelik, aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü, kararlılığını, tutumunu da ifade etmektedir'' diye konuştu.
Terörün acımasız olduğunu belirten Atalay, "Terörün dini, imanı, milliyeti yoktur. Terörün insanlığı da yoktur ve nerede olursa olsun terör lanetlenmiştir. Terörle mücadelemiz de sonuna kadar sürecektir. Terörü besleyen ve destekleyenler de şunu unutmamalı ki, terörden hiç kimseye hiçbir yarar gelmemiştir. Terör daima bir gün kendisini besleyenleri de vurur ve kendisini maşa olarak kullananları yakar" dedi.
"Bu menfur saldırının arkasında kimler varsa ortaya çıkarılması ve cezalandırılması için her türlü çalışma, ilgili birimlerimizle titizlikle yürütülmektedir" diye konuşan Bakan Atalay, konunun aydınlatılması için her türlü delil titizlikle değerlendirildiğini söyledi.

CENAZELER MEMLEKETLERİNE GÖTÜRÜLÜYOR
Törenin ardından şehit polislerin cenazeleri memleketlerine götürülmek üzere Atatürk Havalimanı'na getirildi.
Şehit polislerin Türk bayrağına sarılı cenazeler konvoy eşliğinde Atatürk Havalimanı'na getirilerek, A kapısından alınarak Türk Hava Yolları (THY) Kargo Terminali'ne konuldu.
Şehit polis Erdal Öztaş'ın cenazesi memleketi Çorum'a götürülmek üzere THY'ye ait tarifeli uçakla saat 16.40'da Merzifon'a, şehit polis Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun cenazesi memleketi Osmaniye'ye götürülmek üzere saat 16.50'de Adana'ya, şehit polis Nedim Çalık'ın cenazesi ise memleketi Rize'ye götürülmek üzere saat 17.35'te Trabzon'a götürülecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri