Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Berat Kandili'ne Özel Radyo Kuruldu

15 Ağustos 2008 / 11:45
www.sonpeygamber.info'dan bir yenilik daha...
Sonpeygamber.info web portalı önümüzdeki günlerde tüm İslam aleminin idrak edeceği Berat Kandili için özel bir hazırlıkta bulunuyor.

Ülkemizde Berat Kandilinin idrak edileceği 16 Ağustos Cumartesi günü 12.00 ile 24.00 saatleri arasında Sonpeygamber.info tarafından bugüne özel olarak hazırlanan internet radyosu kesintisiz olarak yayın yapacak. Radyo yayını www.sonpeygamber.info web portalı üzerinden takip edilebilecek. Kandil dolayısıyla kurulan radyoda dolu dolu ve her saniyesi özel bir yayın akışı dinleyenleri bekleyecek.

Özel Kandil Mesajları

Radyoda bir ilk olarak Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Ahmet Özhan, Leyla İpekçi, Muazzez Ersoy, Orhan Hakalmaz, Prof. Dr. Şinasi Gündüz ve İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı gibi toplum tarafından sevilen, sanat iş ve akademi dünyasından birçok önemli ismin radyo dinleyicilerine özel kandil mesajları yayınlanacak.

Unutulmaz Konserler

Yayın akışı içerisinde başka hiçbir platformda yer almayan özel konser kayıtları da dinleyicilerle paylaşılacak. Dünyaca ünlü Şef Alexander Rahbari yönetiminde CRR Senfoni Orkestrası tarafından performe edilen ve Oğuzhan Balcı tarafından Sonpeygamber.info için özel olarak bestelenen Kutlu Doğum Senfonisi: Hiradan bu konserlerin başında geliyor. Ayrıca unutulmaz Çağrı film müziklerinin yine Rahbari yönetiminde senfonik yorumu dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

Klasik müziğimizi çağdaş yorumlarıyla dünyaya sevdiren ünlü neyzen Kudsi Erguner'in Sonpeygamber.info özel konseri de radyo dinleyicilerini bekliyor olacak.

Özel Arşivler Bu Yayında Dinleyiciye Açılıyor

Musikiname saatlerinde ise özel arşivlerde yer alan birçok önemli parça ünlü icracılarıyla birlikte radyodaki yerlerini alacaklar. Kani Karaca, Bekir Sıtkı Erdoğan, Halil Can, Ümmü Gülsüm, Abdüssamed ve Seyyid Nakşibendi gibi Türkiye ve dünyadan birçok ismin başka hiçbir yerde bulunmayan özel taş plak kayıtları yayınlanacak.

Çok Sayıda Önemli İsim Bu Yayında Bir Araya Geliyor

Senai Demirci, Ali Ural, Prof. Dr. Yaşar Kandemir ve birçok isim yayın saatlerinde radyonun konuğu olacak. Şair ve yazar Ali Ural'dan Hz. Peygamber'in dostu Hz. Ebubekir'i dinleyeceksiniz. Senai Demirci ise bizleri isimlerin anlamlı dünyasına taşıyacak. Yaşar Kandemir Şifa-i Şerif derslerinde Hz. Peygamber'in şemailini anlatacak.

Çocuk Saati

Ayrıca Sonpeygamber.info çocuk sitesinde küçüklerin sevgisini kazanan karakterler radyo yayınındaki yerlerini alacaklar. Sonpeygamber.info çocuklara özel kandil yayını yapmasıyla da bir ilke imza atmış olacak.

Farklı Makamlarda Özel Ezanlar

Radyo yayınında ayrıca unutulmaya yüz tutmuş bir gelenek canlandırılacak. Osmanlı uygulamasında olduğu gibi vakit ezanları farklı makamlarda, günümüzün klasik musiki ustalarından Ahmed Şahin tarafından okunacak.

Sonpeygamber.info

Sonpeygamber.info web portalı Hz. Muhammed'i tüm yönleriyle internet okuyucusuna anlatmak amacı ve “Önyargısız İslam” sloganıyla geçtiğimiz yıllarda yayın hayatına başlamıştı. Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere üç dilde yayın yapan site şu günlerde Almanca yayın yapmaya hazırlanıyor. Site 1. yayın yıldönümü olan geçtiğimiz Nisan ayında kitle iletişim araçları dalında Dünyada Hz. Peygamberi en iyi anlatan site olarak Uluslararası al-Mahabba Ödülleri'nde birinciliğe layık görülmüştü.

http://www.sonpeygamber.info/tr/

Bu haber toplam 1394 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri