Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bereket Konvoyu, Makedonya'da

18 Eylül 2008 / 15:38
Bayrampaşa Belediyesi Tarafından "Kardeşlik Sınır Tanımaz" Sloganıyla 8 Balkan Ülkesinin 21 Şehrinde İftar ve Kültür Sofraları Kurmak Üzere Yola Çıkan Bereket Konvoyu, Makedonya'ya Ulaştı.
Bayrampaşa Belediyesi tarafından "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla 8 Balkan ülkesinin 21 şehrinde iftar ve kültür sofraları kurmak üzere yola çıkan Bereket Konvoyu, Makedonya'ya ulaştı.

Ramazan ayının başından bu yana Bosna-Hersek, Sırbistan ve Kosova ülkelerinde sekiz ayrı şehirde program gerçekleştiren Bereket Konvoyu, Makedonya'nın Kalkandelen, Üsküp, Radovıce ve Lajani şehirlerine de uğradı. Ramazan ayının bereketini Balkan halklarıyla paylaşmak için yola çıkan Bereket Konvoyu, Balkanları karış karış dolaşıyor. Dört TIR, iki otobüs, dört minibüs, bir jenaratör aracı, bir canlı yayın aracı ile birlikte 150 kişinin görev yaptığı Bereket Konvoyu uğradığı her şehirde üç bin vatandaşı iftar sofrasında ağırlıyor. Uğradığı her şehirde vatandaşlar tarafından ilgi ve sevgi gösterisi ile karşılanan Bereket Konvoyu'nun iftar ve kültür programlarına, dini liderler, devlet erkanı, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile Türk kültürünü merak eden yabancılar da çoğu zaman eşlik ediyor. "Kardeşlik Sınır Tanımaz' sloganıyla Ramazan ayının başında yola çıkan Bereket Konvoyu her din, dil ve ırktan binlerce kişiyi aynı çatı altında buluşturarak dünyaya barış, kardeşlik ve dostluk mesajları veriyor.

Bereket konvoyunun Makedonya ülkesinde gerçekleştirdiği programlara katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, "Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz. Balkanlar'da Ramazan programımız ile sizlerle kucaklaşmak, aynı sofrada olmak ve aynı duyguları birlikte yaşamak için yine buradayız, sizlerleyiz" diye konuştu. Ramazan ayının bereketini paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Bürge, Bereket Konvoyu'na gösterilen ilginin, Bayrampaşa'dan Balkanlar'a uzanan Kardeşlik Köprüsü'nü daha da sağlamlaştırdığını ifade etti. Bürge, programlara katılan, destek veren, emek veren herkese teşekkür etti. (CİHAN)
Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri