Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bereket Konvoyu Sırbistan'da

10 Eylül 2008 / 17:09
Bayrampaşa Belediyesi Tarafından "Kardeşlik Sınır Tanımaz" Sloganıyla 8 Balkan Ülkesinin 21 Şehrinde İftar ve Kültür Sofraları Kurmak Üzere Yola Çıkan Bereket Konvoyu, Bosna Hersek Programını Tamamladı. Konvoy Sırbistan'a Ulaştı. Konvoyun Sırbistan'daki İ
Bayrampaşa Belediyesi tarafından "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla 8 Balkan ülkesinin 21 şehrinde iftar ve kültür sofraları kurmak üzere yola çıkan Bereket Konvoyu, Bosna Hersek programını tamamladı. Konvoy Sırbistan'a ulaştı. Konvoyun Sırbistan'daki ilk durağı Senica oldu.

Bereket Konvoyu Sırbistan'da ilk iftarını Senica'da verdi. Nüfusunun yüzde 85'i Müslüman ve sancak bölgesinin en kalabalık şehirlerinden biri olan Senica'da, Bereket konvoyu coşkuyla karşılandı. İftar saatinin yaklaşmasıyla bereket konvoyunun açtığı iftar sofrası hınca hınç doldu. İftar sofrasında yaşanan yoğunluk, yemeğin ardından Tarihi Türk Müziği Topluluğunun konseri ve Boşnak Sanatçı Hanka Paldum'un sahne aldığı konserle daha da arttı.

Programa katılan Senica Belediye Başkanı Nuhoviç Nusret -bu coşkulu ve unutulmaz akşamı bize yaşattırdığı için Bayrampaşa Belediyesine ve Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Bürge'ye teşekkür ederim diyerek gelecek sene ramazan ayında tekrar buluşmak dileğinde bulundu. Bereket Konvoyu Senica şehrinden sonra Sırbistanın Rojaye şehrine geçti. Alanda dağıtılan Türk bayraklarını alabilmek için büyük çaba harcayan soydaşlarımızın, Türk bayrağına olan özlemleri gözlerden kaçmadı. Tarihi Türk Müziği Konseri ve Dünyaca ünlü Balaban üstadı Alihan Samedov verdiği konserle Rojayelileri coşturdu.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge de; "Bereket Konvoyu'na olan yoğun ilgi karşısında, kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla gerçekleştirdiğimiz programın amacına ulaştığını görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz." dedi.(CİHAN)
Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri