Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rahibe krizinin mimarıydı

22.09.2010 02:02
Berhan Şimşek: Avcılar Belediye Başkanı'nın ihraç talebi 18 Ekim'deki görüşülecek!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Behram Şimşek, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin kesin ihraç kararının 18 Ekim'deki kurultay toplantısında görüşüleceğini söyledi. Şimşek, CHP'ye katılan kadınlara CHP rozeti taktı.

Türkiye Değişim Hareketi'nden (TDH), Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katılan kadınlara parti rozetini takmak için CHP il binasına gelen Behran Şimşek, burada basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin kesin ihracı istendiği ve bu konunun kurultayda ne zaman görüşüleceği sorusu üzerine Şimşek, "Avcılar Belediyesi Başkanı Mustafa Değermenci'yle ile ilgili kamuoyunun ve basının bilgisi dahilinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Yüksek Disiplin Kurulu'na kesin ihraç talebiyle havale edildi. Bu ayki görüşmede bu konu görüşülmedi. Sanıyorum ki önümüzdeki ay değerlendirmeye alınacak." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandumda oy kullanamamasıyla ilgili bir soru üzerine, "Sayın Genel Başkanımız 29 Mart seçimlerinde oy kullanmıştır. Ancak anlatılana göre polis evine gidiyor ve burada oturmadığı tespit ediliyor. Seçmen kaydından adı siliniyor. Ama Sayın Başbakan'a geldiğimizde kendisi Kısıklı'da oturuyor. Ama oyunu Emniyet Mahallesi'nde kullandı. İkametgahı hala Emniyet Mahallesi'nde gözüküyor. Emniyet Mahallesi'ndeki evine polis gitti mi, araştırdı mı? Eğer polis gitseydi ve araştırsaydı orada oturmadığı tespit edilecek ve belki Başbakan da oy kullanamayacaktı. Kasıt var demiyorum ama burada bir çifte standart var. 10 tane eviniz olabilir ama ikametiniz bir yerdedir." şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının soruların ardından Şimşek, Türkiye Değişim Hareketi'nden (TDH), CHP' ye katılan kadınlara parti rozetini taktı. Rozet takmanın ardından kısa bir konuşma yaparak kadınların seçimdeki önemine dikkat çekti. CHP'li seçmenlerin 1959'da bohçacı kılığına girerek ev ev CHP'yi anlattığını belirten Şimşek, "Biz bu seçimde evleri dolaşıp kadınlarımıza bir şey anlatmadık. O yüzden hayır oylarımız az çıktı. Önümüzdeki seçimlere kadar kadın örgütlerimizi iyi kurarak evlere gidip siyaseti değil hayatı anlatacağız." dedi.

 

Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri