Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Berhan Şimşek çark etti

08.11.2010 12:41
Sav - Kılıçdaroğlu krizinin yaşandığı gün Önder Sav'a destek veren Şimşek şimdi Genel Merkezin yanında

Sav- Kılıçdaroğlu krizinin yaşandığı gün bir TV programında Önder Sav'dan yana tavır sergileyen CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, örgütlere yapılacak operasyon öncesinde Genel Başkan'dan yana tavır koydu

 

CHP'de krizin yaşandığı gün televizyonda kurultaya gidilmeli diyen ve görevden alınacağı konuşulan CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek konuştu: 'Partimiz için çalışıyoruz. Bizim kol kola girip iktidara yürüme zamanımız. Dün Genel Başkanımızın yanındaydım. Bana görevden alındığıma dair tebliğ edilen bir şey yok. Bugün il başkanları toplantısı var. Herkes çıkıp o toplantıda görüşlerini söyleyecek. Ben başarılı olduğumu söylüyorum' dedi.

 

Genel başkanımıza rakip yok

 

'Ben partinin omurgasında olan bir adamım. İstanbul'dayken tüm gün Genel Başkanımızın yanındaydım. 10 dakika öncede kendisiyle konuştum. Benim görevden alınmam diye bir şey söz konusu değil. Ben partiye emek vermiş insanlara saygı duyarım. Kırılmaları önlemek, birbirimize sevgi, saygı duymaktan geçer. Bugün kurultay olsa genel başkanımızın karşısında aday olacak kimse yok. Kol kola girip bu partiyi iktidara götürmek mecburiyetindeyiz.' diye konuştu.

 

Seçim zamanı etkin olamaz

 

İl örgütünü teknolojiyi kullanarak seçime hazırladığını söyleyen Berhan Şimşek 'Seçime uzun bir süreç varken örgütü sokağa dökerseniz örgüt yorulur seçim zamanı etkin olamaz. Ben diyorum ki yapacağım. Ama elin oğlu yapma diyor. Biz birilerini arzu ettiği şekilde bir yerlerde olamayız. Bizim büyük vebalimiz ve sorumluluğumuz var. İktidar olmamız gerekir' dedi.

 

Örgütlerle bütünleşeceğiz

 

İl Başkanı Berhan Şimşek'le birlikte Parti Meclisi üyesi İhsan Özkes'in oğlu Yusuf İhsan Özkes ile Derya Baysan'ın nikah törenine katılan CHP Genel Başkan YardımcısıGürsel Tekinde haberlerin gerçekle ilgisi olmadığını söyledi. Tekin, 'CHP olarak arkamıza değil, önümüze bakacağız. Önümüzdeki süreçte örgütlerimizle bütünleşip Türkiye'mizde iktidar bekliyor, iktidar mücadelesi veriyoruz. O açıdan parti içi tartışmalar kesinlikle olmayacak.'' diye konuştu.

 

AKŞAM

 

Bu haber toplam 890 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri