Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beş Vakit'e beş yıldız

02 Aralık 2008 / 08:17
The Times ve The Sunday Times gazeteleri, "Yılın En İyi 100 Filmi"ni seçti. Reha Erdem'in yönettiği "Beş Vakit" beş yıldızla ödüllendirilen en iyi beş film arasına girdi.
Reha Erdem'in yönettiği "Beş Vakit" filmi, "Yılın en iyi beş filmi" arasına girdi. The Times ve The Sunday Times gazeteleri, "Yılın En İyi 100 Filmi"ni belirledi. Bir süre önce ölen aktör Heath Ledger'in "olağanüstü" bir performansı gösterdiği "The Dark Night"ın birinci olduğu listede "Beş Vakit" beşinci sırada yer aldı. Ülkenin önde gelen iki gazetesi tarafından belirlenen "Yılın En İyi 100 Filmi"nde birincilik bir süre önce ölü bulunan genç Avustralyalı aktör Heath Ledger'in Oscar ödüllüne layık bir performası gösterdiği düşünülen "The Dark Night" filmine verilirken listenin ilk beş sırasına ayrıca Matteo Garrone'nin yönettiği "Gomorrah", James Marsh'ın "Man On Wire" filmi, Paul Thomas Anderson'un yönettiği "There Will Be Blood" ile Reha Erdem'in "Beş Vakit" filmi de girdi. Listenin ilk beş filmine "beş yıldız" notu da verildi.
BOL ÖDÜLLÜ FİLM

Adana Altın Koza Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü kazanan "Beş Vakit", İngiltere'de "Time and Winds" adı ile gösterime girdi. Filmde Özkan Özen, Ali Bey Kayalı ve Elit İşcan oynuyor. Bu arada, Türk kökenli yönetmen Fatih Akın'ın "Yaşamanın Kıyısında" filmi de, "Yılın En İyi 100 Filmi" listesinde 28. sırada yer aldı.


Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri