Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olay transferde 'şerefsizlik' çıktı

16.02.2010 15:44
Beşiktaş’a transferi, olay olan Rodrigo Tabata, adından söz ettirmeye devam ediyor.

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Ntv Spor Radyo’da yayınlanan Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programında Brezilya kaynaklı iddilara açıklık getirirken, iddiaların yer aldığı Milliyet, Akşam ve Fanatik gazetelerine “şerefsizce” diye nitelendirdiği iddialara yer verdikleri için tepki gösterdi.

İşte Kızıl’ın açıklamalarının tam metni:

Beşiktaş’ı, Fenerbahçe’yi yendiğimizde neden manşet olmadık?

Bu futbolcu sekiz aydır Beşiktaş’ta oynuyor. Bu haberler Gaziantep’te şerefsizce yapılmış ve ulusal basına taşınmış haberlerdir. Başarımıza gölge düşürmek isteyen, Gaziantepspor’u sevmeyenlerin yaptığı asılsız haberlerdir. Fanatik gazetesi, Türk Spor’una büyük hizmetleri olan, en güvendiğim gazetelerdir. Hakan Can’la da konuştum, ağır da konuştum, dönen de olmadı.

Fanatik Gazetesi’nin, yalan dolan bu haberle bizi manşet yapması, Gaziantepspor’u üzmüştür. Biz başarılı olduğumuzda neden tam sayfa haber olmuyoruz? Beşiktaş’ı yendim, Fenerbahçe’yi yendim, manşet olmadım, tamamen şerefsizce, yalan olan bir haber manşet olmuş! Fanatik gazetesini yöneticilerini de teessüfle karşılıyorum. Bundan sonra bu gazeteyi soru işaretiyle karşılayacağım.

Operasyon ben ve Yıldırım Demirören’e...

Yıldırım Demirören’i, İbrahim Kızıl’ı, Gaziantepsor’u, Beşiktaş’ı şey yapma operasyonudur, tamamen yalan haberdir. Çamur at, izi kalsın! Dışarıda birilerinin, şerefsizce, alçakça attığı fısıltı haberini, ulusal basın manşet yapıyor, insan bir telefon açar, sorar...

Federasyon bize kefil oldu

Bu iş bu kadar kolay mı? Bu haberi yazanların, beyninden, kaleminden şüphe ederim. Bakırköy’dekiler bunu yapmaz. Brezilya kulübü’nün geçmiş yönetiminin hesapları, kitapları beni ne ilgilendirir? Zaten biz daha önce de bu konulara cevap verdik. Bir de biz bu futbolcuyu getirirken, Türkiye Futbol Federasyonu bize kefil oldu, bu futbolcuyu ne şekilde aldığımızı da yazdılar. Çocuk oyunu mu bu? Portakal mı alıyorsun, mandalina mı alıyorsun, salatalık mı alıyorsun? Bu gazeteleri de bunlara alet ettiği için lanetliyorum “Allah belalarını versin” diyorum. Bunu da art niyetli bu haberleri yapanlara diyorum.

Nasıl temizleyeceğiz bu çamuru?

Kimseden korkmuyorum! Babam da olsa aynı şekilde konuşurum. Saygıda kusur etmem ama saygısızlık yapanın da Allah belasını versin! Tabata bir sene bizde oynuyor, bir senedir de Beşiktaş’ta oynuyor, hala bu haberleri manşet yapıyorlar... Utanmıyorlar mı? Kendi beyinlerinden şüphelenmeleri lazım. Bir şeyi ortaya atınca izi kalıyor. Ben üzülüyorum.

Biz Anadolu çocuğuyuz. Türk insanı da böyledir, duygusaldır. Namuslu olan bağırır, namussuz bağırmaz, şerefsiz bağırmaz. Çünkü bu kulübün vebali bizim boynumuzdadır, biz de şerefli iş yapıyoruz. Şerefsiz olsam bağırmazdım, telefonlarınıza da çıkmazdım. Bir insana iftira atarsan, hem de manşete çıkararak, ne şekilde temizleyeceksin sonra? Sonra “Yanlış olmuş, yalan habermiş, bir şerefsiz ortaya atmış” desen ne olur? Ciddi gazeteler, Türkiye’nin gözbebeği gazeteler buna alet oluyor, benim üzüntüm bu.

Ben bu işi zevk için yapıyorum

İbrahim Kızıl’ın hiç kimseye ödenmemiş parası olmuş mu? Ben bu işi zevk için yapıyorum. Servetim Gaziantepspor’a feda olsun. Benim maddi durumumu biliyor musunuz? O haberi yapan benim maddi durumumu biliyor mu? Türkiyenin maddi durumu en iyi olan kulübü, Gaziantepspor Kulübü’dür. İki ülke arasında anlaşma yapılıyor, yazışmalar yapılıyor, federasyonla UEFA’yla FIFA’yla, avukatlarla beraber yapılan bir alışveriştir bu. Böyle bir şey var mı?

Türk Halkı’ndan özür diliyorum. Ama benim alnım açık, başım dik.

Öte yandan Gaziantepspor Kulübü, bugün bir gazetede eski futbolcuları Rodrigo Tabata'nın Brezilya'daki eski kulübü Santos'un hak iddia ettiği yönündeki haberle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bugünkü bir gazetede 'Tabata Bombası' başlığıyla bir haber yayınlanmıştır. Söz konusu yazıda asılsız bazı senaryolardan yola çıkılarak yazılan bu haberin, içerdiği tüm detaylar hayal ürünüdür. Kulübümüzün, Tabata'nın transferinde Santos kulübü ile herhangi bir anlaşmazlığı söz konusu değildir.

Kulübümüz, Tabata transferinde bütün şartları yerine getirmiştir. Tabata transferinin sürekli gündeme getirilmesi ve ısrarla senaryolar üretilmesi, Gaziantepspor camiasına, Beşiktaş Kulübü'ne ve de Tabata'ya zarar vermeyi amaçlayan maksatlı haberlerdir. Futbol sezonu ortasında daha önce de bu konu ile ilgili açıklamalar yapılmasına rağmen, sürekli huzur bozmayı hedefleyen bu tarz asılsız dedikoduların gazete sayfalarında yer bulması üzücüdür. Sporseverlerden hayal ürünü ve maksatlı yaklaşımla üretilen bu haberlere ve habercilik anlayışına itibar etmemelerini önemle rica ederiz. Sporseverleri yanıltan, asılsız ve kasıtlı haberlerin son bulması dileğiyle, kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.''

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri